Przetłumacz stronę

niedziela, 26 stycznia 2014

Katedra w Palermo oraz Monreale

Dzisiaj chcę Wam pokazać już ostatnie dwie kartki, które przyszły od Jana. Widząc je w albumie swapowicza, od razu wiedziałam, że chciałbym je mieć w swojej kolekcji. Powód był bardzo prosty, otóż kilka lat temu odwiedziłam Palermo i miałam przyjemność zobaczyć katedrę w Palermo jak i w Monreale.
Muszę Wam powiedzieć, że katedra w Palermo prezentuje się imponująco, ale wg mnie tylko na zewnątrz. Ze względu na historię katedra była wielokrotnie przebudowywana, przez co zostały tutaj połączone różne style architektoniczne.
 
Monreale znajduje się na wzgórzu, około 10 km od Palermo. Tutaj znajduje się jedna z największych katedr Europy. Ogromne wrażenie robi wnętrze katedry, w której znajduje się mozaika przedstawiająca postać Chrystusa jako Pantokratora. Tutaj możecie zobaczyć katedrę na innych moich pocztówkach. Dodam jeszcze, że stąd gdzie znajduje się wieżyczka rozpościera się cudowny widok na Palermo i Morze Tyreńskie.
edit: W lipcu 2015 roku Katedra w Palermo wraz z Katedrą w Monreale została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

3 komentarze:

 1. Gdzieś mam nasze zdjęcia i przy jednej katedrze, i przy drugiej. Chciałabym znów tam być...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też z chęcią pojechałabym na Sycylię, ale w jakieś chłodniejsze miesiące niż czerwiec - wrzesień :)

   Usuń
 2. Imponujące katedry, sama z chęcią bym odwiedziła te miejsca :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania