Przetłumacz stronę

środa, 23 lipca 2014

100-lecie walk o Twierdzę Przemyśl

W tym roku w Przemyślu odbywają się obchody 100-lecia walk o Twierdzę Przemyśl. Z tej okazji została zorganizowana "Poczta Balonowa", która nawiązywała do wydarzeń z okresu I wojny światowej, kiedy to z oblężonego Przemyśla listy wysyłano balonami i samolotami
W ubiegły weekend, każda chętna osoba mogła wrzucić list czy też kartkę pocztową do specjalnej skrzynki na przemyskim Rynku. Przesyłki te zostały ostemplowane datownikiem okolicznościowym z hasłem "100 - lecie walk o TWIERDZĘ PRZEMYŚL", a także "Przewieziono balonem", jak również pieczątką z z Zamkiem Kazimierzowskim i przemyskimi wieżami. Następnie w niedzielę o godzinie 18.00 z Rynku wystartował balon z przesyłkami, który wylądował poza pierścieniem Twierdzy Przemyśl. Tam został przybity kolejny stempel tym razem poczty"Krasiczyn".
Poniżej okolicznościowa kartka pocztowa, wydana specjalnie na tę okazję. Niestety nie dostałam okolicznościowego znaczka, gdyż zostały zbyt szybko wykupione.
Poniższą pocztówkę z fortami Twierdzy Przemyśl, jaki i kartkę okolicznościową otrzymałam od siostry Edyty, do której zapraszam na relację z obchodów.

A tak wyglądała "Poczta Balonowa"6 komentarzy:

 1. Dzięki za karteluszkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! To i tak masz szczęście że zdobyłaś tę kartkę bo wydano ich tylko tysiąc. Szkoda że nie udało Ci się zdobyć też okolicznościowego znaczka ale nie poddawaj się zbyt łatwo.
  Nie wiem czy wiesz ale wydano też drug a kartkę w nakładzie 500 sztuk na tę samą okoliczność.
  Więc jest jeszcze jakaś szansa na jej zdobycie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znaczków z tego co wiem było aż 3 rodzaje, ale niestety żadnego nie mam:/ Ale jak tylko wybiorę się do sklepu filatelistycznego, będę o nie pytać, bo chciałabym mieć na wysyłkę za granicę :)
   Co do kartek, to wiem o drugim wzorze, ale ten bardziej mi się podobał:D

   Usuń
  2. Jeżeli chcesz znaczki, to musisz zamawiać. Byłam w tym tygodniu i kobieta robiła sobie listę osób i ile chcą znaczków,. W przyszłym tygodniu mają przyjść. Może zamówi więcej i akurat coś dla Ciebie będzie :)

   Usuń
  3. Dzięki za info :) Jak tylko będę w mieście to się tam wybiorę;)

   Usuń

Zapraszam do komentowania