Przetłumacz stronę

piątek, 11 lipca 2014

Słupsk

Pocztówki ze Słupska oraz innych nadbałtyckich miejscowości, które pokażę w kolejnych postach otrzymałam o Krystyny. Na głównym zdjęciu poniższej kartki jest widok na Zamek Książąt Pomorskich. Został on wybudowany w 1507 r. w stylu gotyckim, a 80 lat później został przebudowany na dwupiętrowy budynek w stylu renesansowym. Dziś mieści się tu siedziba Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Mniejsze zdjęcia od lewej przedstawiają: protestancki kościół św. Mikołaja, w który dziś pełni rolę biblioteki, kościół NMP Królowej Różańca świętego, zabytkowy tramwaj oraz ratusz miejski.
 Natomiast ta nocna pocztówka przedstawia między innymi Nową Bramę, która stanowi część obwarowań Słupska wzniesionych na przełomie XIV-XV wieku. Oprócz tego zabytku na kartce zostały umieszczone mniejsze zdjęcia, a na nich: Baszta Czarownic, Młyn Zamkowy, Spichlerz Richtera oraz tramwaj.

3 komentarze:

  1. Cieszę się bardzo, że pocztówki z mojego cudnego i niezwykłego miasta pojawiły się już na Twoim blogu :) Kolejne ode mnie są w drodze... Pozdrawiam - Krystyna B.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trochę to trwało za nim się tutaj znalazły, ale ze względu na to, że ostatnio dostaję dość sporo pocztówek mam małe zaległości ;) Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję i już się cieszę na kolejną niespodziankę :D

      Usuń

Zapraszam do komentowania