Przetłumacz stronę

piątek, 31 października 2014

Pocztówki z Niemiec

Ostatnio pokazuję Wam ciągle zaległe kartki, przez co świeżo otrzymane pocztówki nie są tu publikowane i po jakimś czasie też należą do tych zaległych. Dlatego dziś pokażę część dzisiejszej poczty. 
Po długiej przerwie niecały miesiąc temu wylosowałam adresy na Postcrossingu. Dziś przyszły do mnie pierwsze kartki z tej wymiany. Otrzymałam aż trzy pocztówki z Niemiec, które prezentuję poniżej. Pierwsza z nich to reprint z 1953 roku. Pocztówka ta w ogóle nie przypadłą do mojego gustu. Pasuje ona jednak do dzisiejszego święta jakim jest Halloween.
Dystans: 1,126 km
Czas podróży: 6 dni

 Rugia to największa i najpiękniejsza niemiecka wyspa. Główną atrakcją wyspy jest 40-metrowa wieża widokowa, dzięki której można spacerować pomiędzy wierzchołki drzew. Stąd też pochodzi kolejna moja pocztówka.
 http://www.postcrossing.com/postcards/DE-3626955
Dystans: 899 km
Czas podróży: 6 dni Ostatnia pocztówka to widok na plażę i Morze Północne.

 http://www.postcrossing.com/postcards/DE-3626956
Dystans: 1,009 km
Czas podróży: 6 dni

4 komentarze:

 1. Jak dla mnie, to najładniejsza jest ta ostatnia pocztówka.
  Niemcy raczej nie słyną z ładnych pocztówek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgodzę się, ja mam mnóstwo ładnych pocztówek z Niemiec! Może miałaś pecha przy ich otrzymywaniu czy kupowaniu, Krysiu?
   Dla mnie ostatnia też jest najładniejsza.
   A i przyznam się, że nie wiedziałam, iż Niemcy mają kilka wysp, ja kojarzyłam ich tylko z wyspą Uznam. ;)

   Usuń
  2. Uznam jest faktycznie najbardziej znaną wyspą, a to chyba dzięki lekcjom geografii w szkole podstawowej :p
   A co do pocztówek z Niemiec absolutnie się z Tobą Saro zgadzam! Ja lubię otrzymywać kartki z tego kraju i uważam, że są one bardzo ładne:) No oczywiście są wyjątki. Nie podobają mi się natomiast kartki z Białorusi :/

   Usuń
 2. Druga z pocztówek prezentuje niesamowity obiekt, chciałabym tam pojechać :) Co prawda pocztówka nie w moim typie, bo brakuje jej nazwy tego obiektu czy miejscowości, ale i tak przyciągnęła mój wzrok ze względu na to drzewo i formę wieży widokowej :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania