Przetłumacz stronę

poniedziałek, 20 października 2014

Zamki nad Renem

Rzeka Ren swoje źródło ma w Alpach Szwajcarskich. Przepływa przez Jezioro Bodeńskie, następnie tworzy granicę między Francją a Niemcami. Dalej przepływa przez zachodnią część Niemiec do Holandii, gdzie uchodzi do Morza Północnego. Jest to jedna z najdłuższych rzek w Europie. W Niemczech między Bingen i Rüdesheim nad Renem a Bonn rozciąga się Dolina Środkowego Renu. Odcinek między Koblencją a Bingen to środkowa część doliny górnego Renu, która w 2002 roku została wpisana na listę UNESCO. Na wzgórzach wzdłuż rzeki położone są zamki, pałace i twierdze, a także małe miasteczka i winnice. Pocztówkę z nadreńskimi zamkami otrzymałam od Krystyny.
Od Krysi dostałam jeszcze jedną karteczkę z nadreńskim zamkiem położonym w pobliżu Bonn. A jest to zamek Drachenburg, który leży na Smoczej Skale w Königswinter.

4 komentarze:

 1. Pierwsza z pocztówek - genialna :) Niby mapka, ale od razu widać zamki o których mowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chociaż z Niemiec / jakoś nie przepadam za tamtejszymi pocztówkami/ to całkiem fajne. Zwłaszcza ta pierwsza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nie mam nic przeciwko niemieckim kartkom :p Na tyle kartek co do tej pory dostałam z Niemiec, może znajdę 5 które mi się nie podobają, reszta jest fajna :)

   Usuń
 3. Zamki na pocztówkach chyba zawsze wyglądają pięknie! Szkoda tylko, że lepiej nie widać tych budowli z pierwszej pocztówki, ale pocztówki tzw. multi views mają tę jedną zaletę, że można zobaczyć więcej - choć nie w większym rozmiarze :D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania