Przetłumacz stronę

czwartek, 27 listopada 2014

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji dostałam dziś od Krystyny poniższą kartkę. Dzień Życzliwości został uchwalony w 1973 roku w USA, który miał charakter nawoływania o pokój na świecie. Międzynarodowa nazwa tego święta to World Hello Day. W Polsce dzień ten jest obchodzony od 2006 roku. Celem tego święta jest wyrażanie radości, serdeczności, zachęcanie do czynienia dobra. W piątek nie złożyłam Wam życzeń, dlatego dziś życzę Wam radosnych chwil, życzliwych ludzi i uśmiechu każdego dnia.

3 komentarze:

 1. Też ostatnio otrzymałam kartkę z okazji tego wydarzenia :) Również życzę Ci samych radosnych chwil i jak najwięcej uśmiechu przy wyjmowaniu pocztówek i listów ze skrzynki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oo, a ja od Ciebie dostałam karteczkę właśnie z Dnia Życzliwości, za którą oczywiście dziękuję :) Dobrze, że takie święta są ustanawiane, niektórzy potrzebują pretekstu, aby być życzliwym, a to jest dobry pretekst! Chociaż i tak mili i uprzejmi powinniśmy być na co dzień, nam też będzie przez to łatwiej, lżej i przyjemniej :)
  Wielu miłych i radosnych chwil Ci życzę, Weronika :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny jest taki dzień! Choć jak dla mnie powinien trwać cały rok :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania