Przetłumacz stronę

niedziela, 16 listopada 2014

Kazimierz Dolny

Kolejne pocztówki od Krystyny przedstawiają piękne miasto jakim jest Kazimierz Dolny. Znajdują się tu wiekowe zabytki, które przyciągają turystów. Do najcenniejszych budowli zabytkowych w Polsce należy Kamienica Celejowska, która powstała w XVI wieku. Ta dwukondygnacyjna kamienica zbudowana została z kamienia wapiennego. Zwieńczona jest ogromną attyką, która ozdobiona jest figurami świętych. Obecnie mieści się tu oddział Muzeum Nadwiślańskiego.
Kolejna pocztówka z Kazimierza Dolnego to widok na kościół farny św. Jana Chrzciciela i Bartłomieja, a w tle średniowiecza kamienna wieża. Kościół ten został ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego na początku XIV wieku, potem przebudowana w stylu renesansowym. Wewnątrz świątyni znajdują się organy datowane na początek XVII wieku, które są najprawdopodobniej najstarszymi organami w Polsce.
Kazimierz Dolny cieszy się ogromnym zainteresowaniem artystów, którzy zjeżdżają do tego miasteczka malując piękne obrazy. Tutaj tworzył między innymi Stanisław Jan Łazarek, który jest autorem poniższej pracy.
Kartki przyszły w kopercie, na której znajduje się piękny znaczek ze studnią znajdującą się w centrum Rynku. 

4 komentarze:

 1. Piękne pocztówki i super znaczek <3

  OdpowiedzUsuń
 2. O! pierwszy raz widzę taki znaczek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialny znaczek, jeszcze takiego nie widziałam. Pierwsza z pocztówek nieziemska, uwielbiam takie stare budynki <3

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam Kazimierz Dolny oraz spacery po tym miasteczku, w szczególności wzdłuż Wisły, najbardziej podoba mi się ostatnia pocztówka, w sumie to cała seria, ale mi już zostały tylko trzy różne, które zostawiłam dla siebie, ale gdy będę tam następnym razem, muszę jeszcze kilka takich pocztówek dokupić na wymianę

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania