Przetłumacz stronę

piątek, 21 listopada 2014

Wenecja

Wenecja leży na archipelagu ponad stu wysepek na północnym krańcu Morza Adriatyckiego. Laguna wenecka należy do jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie. W 1987 roku została wpisana na listę UNESCO. Najważniejszym punktem Wenecji jest Plac św. Marka, który leży w najstarszej części miasta. Znajduje się tutaj Bazylika św. Marka, Pałac Dożów oraz Campanile. Pałac Dożów to budynek z renesansowym dziedzińcem oraz z charakterystycznymi koronkowymi łukami. Najwyższym budynkiem miasta jest Campanile czyli dzwonnica Świętego Marka licząca prawie 100 metrów wysokości. Ze szczytu wieży rozciąga się przepiękny widok na lagunę wenecką i Canal Grande, z którego zostało zrobione poniższe zdjęcie. Ten niesamowity widok dostałam dzięki Tomaszowi, a wysłała mi ją Beata.

8 komentarzy:

 1. W wenecji wielka frajde sprawiało mi chodzenie po uliczkach i zatrzymywanie się przy prawie kazdym sklepie z pamiątkami i wgapianie się w maski. Niekótre naprawde są małymi dziełami sztuki. Oczywiscie kupiłam sobie jedną w przepieknych wioletowych odcieniach i mam ją do dzisiaj :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak kiedyś będę miała okazję tam być, to też na pamiątkę sobie kupię jakąś ładną maskę, no i pocztówki przede wszystkim :)

   Usuń
  2. I coś ze szkła weneckiego :) Ja mam ramke, do której wsadziłam zdjęcie z Wenecji ;)

   Usuń
 2. Piękna panorama. Miasto dobre do zwiedzania i podziwiania, ale mieszkać tam bym nie chciała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania co Ty Krystyno. Ja w ogóle nie widzę siebie mieszkającą w jakimś miejscu, który przeżywa ciągły nawał turystów.

   Usuń
  2. Może mieszkańcy są już przyzwyczajeni... Ja w sumie cieszę się, gdy w Toruniu jest sporo turystów latem, ale oczywiście nie ma co porównywać mojego miasta do słynnej na cały świat Wenecji. ;) Miałam tam pojechać w czerwcu przyszłego roku, ale plany nieco się zmieniły :/ A swoją drogą słyszałam, że pływanie gondolą to bardzo droga atrakcja!

   Usuń
 3. Również dostałam kartkę od Beaty :) Troszkę inną ;p Piękny widok ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama ostatnio wspominałam w poście o Wenecji :) Twoja kartka z tego miejsca jest bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania