Przetłumacz stronę

środa, 28 stycznia 2015

Czechy

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać trzy pocztówki przedstawiające ważne obiekty w Czechach. Dwie pierwsze otrzymałam z wymiany prywatnej od Haliny, ostatnia zaś przyszła do mnie z postcrossingu.
Zamek Buchlovice położony jest w południowo-wschodniej części Moraw. Zbudowany został w 1707 roku w stylu włoskiego baroku. Ten zespół pałacowy składa się dwóch budynków oraz pięknego ogrodu i parku, który zaliczany jest do najpiękniejszych historycznych ogrodów w Czechach.
  
Zamek Křivoklát to jeden z najstarszych i najważniejszych czeskich zamków. Początki tej siedziby królewskiej sięgają XIII wieku. Zamek ten wielokrotnie był dotknięty pożarami, a w XVI wieku zmieniał swoją funkcję na więzienie państwowe. Obecnie w zamku mieści się muzeum. Teren w okolicach zamku Křivoklát jest obszarem chronionego krajobrazu, który wpisany jest na listę rezerwatów biosfery UNESCO.

Ostatnia pocztówka tym razem nie przedstawia zamku, ale najważniejsze czeskie sanktuarium Maryjne - Svatá Hora co oznacza Święta Góra. Ten wczesnobarokowy kompleks budynków wznosi się nad starym górniczym miastem Przybram. Najcenniejszym elementem sanktuarium jest cudowna figurka Matki Boskiej Świętogórskiej, wykonana prawdopodobnie w XIV wieku.
http://www.postcrossing.com/postcards/CZ-564604
Dystans: 629 km
Czas podróży: 15 dni

6 komentarzy:

 1. Ciekawe obiekty na fajnych kartkach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio pocztówka widzę lekko zniszczona :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety, widać miała ciężką podróż :/

   Usuń
 3. Ciekawa rameczka na pierwszej pocztówce :) Najbardziej podoba mi się trzecia, ale widzę że nieco zniszczona dotarła :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej podoba mi się Zamek Křivoklát :) A taki sam znaczek ostatnio na pocztówce dostałam ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania