Przetłumacz stronę

wtorek, 3 lutego 2015

Karkonosze

Wczoraj przywędrowało do mnie zamówienie z kocimi kartkami, a razem z nim niespodzianka w postaci poniższej pocztówki od organizatorki zamówienia czyli Iwony.
Kartka przedstawia krajobrazy Karkonoskiego Parku Narodowego, który w 1992 roku został uznany za przygraniczny polsko-czeski Rezerwat Biosfery UNESCO. Wielki Staw jest największym jeziorem w Karkonoszach leżącym na wysokości 1225 m npm. Natomiast widoczne formy skalne to Pielgrzymy, których wysokość dochodzi do 25 m i są jedną z największych atrakcji przyrody nieożywionej w Karkonoszach.

8 komentarzy:

 1. Byłam w Karkonoskim Parku Narodowym kilka razy, bardzo ładny obszar i ma wiele do zaoferowania turyście, zarówno temu wymagającemu, jak i temu, który woli nieco niższe partie. Wielki Staw widziałam, Pielgrzymów z tego co pamiętam raczej nie. W ogóle widok ze Śnieżki czy te wszystkie górskie szlaki są niesamowite i miło jest tak pospacerować sobie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja nigdy nie byłam w Karkonoszach:( Dużo bliżej mi do Bieszczad ;)

   Usuń
 2. Musi być tam pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna kartka, do tego z mapką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie byłem w Karkonoszach, a bardzo bym chciał.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten 'wielki staw' przypomina mi trochę morskie oko z góry ;P W Karkonoszach byłam,bo mi blisko, za to w Bieszczadach już nie;(

  OdpowiedzUsuń
 6. W tym roku się tam wybierałam jak był długi weekend w listopadzie, ale zamiast Karkonoszy zaliczyliśmy Tarnicę i Dolinę Pięciu Stawów. Ale w tym roku już na pewno tam będę! :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania