Przetłumacz stronę

niedziela, 1 lutego 2015

Małopolskie przysmaki

Mapę z małopolskimi przysmakami, którą opracował Małopolski Urząd Wojewódzki otrzymałam od Pani Ewy. Jak widać region ten obfituje w wiele regionalnych produktów. Niektóre z nich miałam okazję popróbować, ale znajdują się też tu na mapie produkty z którymi nie miałam nigdy do czynienia. A jest to miedzy innymi: bundz, żętyca czy kwaśnica. Natomiast będąc w Krakowie nigdy nie mogę sobie odmówić pysznych obwarzanków. A Wy jakich produktów Małopolskich mieliście okazję wypróbować?

11 komentarzy:

 1. Bardzo oryginalna i edukacyjna pocztówka:) Miałem okazję wypróbować oscypki, kremówkę papieską, wody mineralne, kiełbasę krakowską i piwo okocimskie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako że jestem z Krakowa, to praktycznie nic z tej pocztówki nie jest mi obce. A co do oscypków, tych prawdziwych, to teraz trzeba mieć certyfikat aby go wytwarzać gdyż jest polskim produktem regionalnym chronionym przez prawo unijne. Dlatego też w Zakopanem i okolicach więcej jest serków oscypkopodobnych, które zmieniły swoje nazwy na 'scypki'.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oscypki te prawdziwe są bardzo dobre. Pamiętam jak raz się skusiłam na ten ser nad Soliną, niestety okazał się oscypkopodobny :(

   Usuń
 3. Strasznie pomysłowa pocztówka :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa pocztówka :) a jaka smakowita :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo edukacyjna mapka, lubię takie :)
  Ale brakuje tu jednego ze sztandarowych produktów regionalnych, chronionego znakiem ChOG, suski sechlońskiej. Tak, wymądrzam się, bo brałem aktywny udział w lubelskim festiwalu smaków, kiedy to produkty regionalne grały pierwsze skrzypce :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.trzyznakismaku.pl/produkty/wszystkie/malopolskie - polecam :)

   Usuń
  2. Ta kartka została wydana ponad 10 lat temu, a z tego co znalazłam to suska sechlońska została zarejestrowana w 2010 roku. Może dlatego produkt ten nie został uwzględniony na tej mapie ;)

   Usuń
  3. Pewnie tak. Fajnie by było gdyby ktoś wydał pocztówki z produktami regionalnymi.

   Usuń
 6. Uwielbiam mapki z tej serii. Jeśli dobrze się orientuję to jest jeszcze zielona i niebieska, ale nie pamiętam co przedstawiają ;) Hmm miałam okazję próbować kiełbasę krakowską, oscypki, wody mineralne i lecznicze, piwo okocimskie, obwarzanki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ta seria jest super! Ta z przysmakami to już moja czwarta mapka, a wcześniejsze są tu: http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2014/12/maopolska-latem.html http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2014/03/maopolska-zima.html http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2012/11/przyroda-maopolski.html
   Wydaje mi się, że jeszcze jedną kartkę mi brakuje, ale nie jestem pewna.

   Usuń

Zapraszam do komentowania