Przetłumacz stronę

niedziela, 12 kwietnia 2015

Pociąg + neoznaczek

 Kartkę, którą dzisiaj prezentuję otrzymałam z fav tagu od Bogdana. Mimo, że pocztówka została wydana w Rosji, mam wrażenie jakby zdjęcie było zrobione w Polsce. A to ze względu na piętrowe wagony, którymi jeździłam bardzo często za czasów moich studiów. Niestety później zostały one zastąpione innymi pojazdami szynowymi. 
Bogdan na pocztówce nakleił idealnie pasujący znaczek, który został kupiony na Envelo, a następnie wydrukowany w domu. To jest mój pierwszy znaczek tego typu, mam nadzieję że nie ostatni.

12 komentarzy:

 1. Ciekawa pocztówka. Nie powiedziałabym, że pochodzi z Rosji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wolę klasyczne znaczki, ale ten do pocztówki świetnie pasuje. I tematycznie, i stylowo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te pociągi piętrowe kursujące w Polsce to Bhp (Bipa) prod. NRD. Były używane także w Rumunii, Czechosłowacji i na Węgrzech. No i lokomotywy takie też już nie kursują. Dawnych wspomnień czar:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli dobrze kombinowałam, że zdjęcie nie mogło być zrobione w Rosji? A parowozów ciągnących taki skład to chyba nigdy nie widziałam na żywo.

   Usuń
 4. Piękna pocztówka bardzo klimatyczna, przypomina mi się dzieciństwo na wsi u babci gdzie była taka podobna stacja i śmigały takie ciufcie :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich stacji w całej Polsce jest bardzo dużo. Mi się też wydaje, że to jedna z tych stacji które mijałam w drodze na uczelnię :p

   Usuń
 5. Ja również wolę klasyczne znaczki, choć ich nie kolekcjonuję, ale jednak są miłą pamiątką i niekiedy naprawdę cieszą wzrok :)
  A kartka jest naprawdę klimatyczna i fajnie, że znaczek nawiązuje do niej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Znaczek ładny, ale wolę "normalne" znaczki, a pocztówka super!

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna kartka :-) Pociągi to jeden z moich ulubionych tematów pocztówek. Ja także wolę tradycyjne znaczki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie widziałam takiego znaczka. Mogłoby być bez tego kodu.
  Piękna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie jechałam piętrowym pociągiem. Podobnie nigdy nie dostałam kartki ze znaczkiem z Envelo. Myślę, że to coś innego i wyjątkowego w kolekcji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jak mówiłam wcześniej miałam okazję jeździć takim pociągiem nie raz. Zawsze z koleżankami szukałyśmy miejsca na piętrze :p Kursował on na trasie Przemyśl-Rzeszów.
   Właśnie znalazłam, że w takie pociągi kursują w Wielkopolsce, więc tam Saro musiałabyś się wybrać :p

   Usuń

Zapraszam do komentowania