Przetłumacz stronę

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Znojmo

Dzisiaj poleciały kartki do dziewczyn z rozdawajki kwietniowej. Mam nadzieję, że InPost się postara i jeszcze w tym tygodniu znajdziecie je w swoich skrzynkach.
Pocztówka, którą dziś przedstawiam pochodzi z oficjalnej wymiany z Postcrossingu. Kartka przedstawia panoramę czeskiego miasta Znojmo, położonego w pobliżu granicy z Austrią. W mieście tym znajduje się wiele miejsc, z których niektóre zostały wpisane na listę zabytków kultury Republiki Czeskiej. Zabytkowe centrum miasta otoczone jest średniowiecznymi murami obronnymi. W XI wieku zbudowany został tu zamek książęcy, z którego zachowała się Rotunda Świętej Katarzyny, którą widzimy po lewej stronie zdjęcia. W historycznym centrum miasta znajduje się także średniowieczny kościół Świętego Mikołaja, który jest najbardziej charakterystycznym zabytkiem Znojmo.
https://www.postcrossing.com/postcards/CZ-594467
Dystans: 597 km
Czas podróży: 6 dni

14 komentarzy:

 1. Uwielbiam kartki z tej serii. Wszystkie są przepiękne! A ta którą pokazałaś, wygląda jakby była wyjęta z książki z bajkami dla dzieci. Piękna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją w ulubionych i ją uwielbiam! :) W ogóle cała a seria jest świetna i bardzo ładne jest ich wykonanie, ale jeszcze żadnej nie mam :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest moja pierwsza kartka z tej serii, ale mam nadzieję że nie ostatnia. Życzę Ci, aby szybko taka kartka znalazła się w Twojej kolekcji :D

   Usuń
 3. Przepiękna kartka, chyba się zakochałam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serii nie znam niestety, ale ładniutkie! Widzę, że to te długie pocztówki, które lubię. Niestety często w podróży się gniotą, albo listonosz wrzucając do skrzynki wciska na oślep.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te podłużne pocztówki niestety są bardziej narażone na zgniecenia, co zresztą widać na przykładzie powyżej.

   Usuń
 5. Świetny blog, pierwszy raz widzę taka tematykę :)
  Konkursy internetowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Blogów pocztówkowych jest bardzo dużo, kilka znajdziesz na pasku po prawej stronie :)

   Usuń
 6. Jaka piękna ta kartka! Zakochałam się w niej <3

  OdpowiedzUsuń
 7. ale piękny widok!
  nigdy nic nie wysyłałam inpostem, bo boję się, że ktoś będzie miał do mnie pretensje i mówił, że znaczki są brzydkie. :/ ale np. ostatnio dostałam kopertę od Martyny i była taka śliczna, tak ładnie ozdobiona, że takie znaczki z inpostu nawet nie rzucały się w oczy. mnie w sumie aż tak bardzo na znaczkach nie zależy. jeśli są ładne, to się cieszę, jeśli nie, nic nie szkodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy robiłam konkurs, mówiłam, że wyślę InPostem, od nagrodzonych osób nie było sprzeciwu, więc tym operatorem wysłałam.
   Jak dla mnie nie ma znaczenia czy otrzymam kartki ze zwykłym znaczkiem czy z naklejkami InPostowymi. Miłe jest takie urozmaicenie raz na jakiś czas :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania