Przetłumacz stronę

sobota, 23 maja 2015

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza to największe pod względem powierzchni miasto województwa śląskiego, natomiast dziewiąte co do wielkości miasto w Polsce. W Dąbrowie Górniczej znajdują się nie tylko zakłady przemysłowe, ale są tu także ciekawe zabytki oraz malownicze krajobrazy. We wschodniej części miasta znajduje się Pustynia Błędowska zwana Polską Saharą. Jest to największy w Polsce i w Europie Środkowej obszar wydm śródlądowych.
Na głównym zdjęciu drugiej pocztówki znajduje się Pałac Kultury Zagłębia, który zbudowany został w latach 50-tych XX wieku. Tutaj znajduje się  między innymi galeria sztuki, kino, kawiarnia oraz sala widowiskowa. Działa tu również Uniwersytet III Wieku.

6 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się ta pierwsza pocztówka. Urzekł mnie ten przemysłowy widok. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miasto, chciałbym zobaczyć Pałac Kultury Zagłębia z bliska. W podlaskim także jest Dąbrowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam na Pustyni Błędowskiej, ale nawet nie wiedziałam, że jest ona częścią Dąbrowy Górniczej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam okazję raz być w Dąbrowie Górniczej, ale tylko na obrzeżach

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nigdy nie byłam w Dąbrowie Górniczej, ani nie mam żadnej kartki stamtąd. Pierwsza pocztówka bardziej mi się podoba :) Chciałabym pojechać na Pustynię Błędowską!

  OdpowiedzUsuń
 6. mimo, że Dąbrowa nie jest najpiękniejszym miastem, mimo, że nie ma najpiękniejszych pocztówek to zawsze będę jej samozwańczą ambasadorką :) moja rodzina się stamtąd wywodzi więc mam do tamtych rejonów ogromną słabość :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania