Przetłumacz stronę

środa, 24 czerwca 2015

Muzeum Wsi Lubelskiej

Moi mili! Sprawiliście mi ogromną niespodziankę wysyłając mi w różny sposób życzenia urodzinowe.
Z całego serca dziękuję za wszystkie komentarze, maile i kartki! Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za pamięć i miłe słowa. Mam nadzieję, że wszystkie życzenia się spełnią.
  Teraz czas na pocztówkę, którą otrzymałam z wygranego konkursu od Kasi. Zbiory Muzeum Wsi Lubelskiej pochodzą z różnych regionów Lubelszczyzny, dlatego ekspozycja skansenu została podzielona na siedem sektorów. Na kartce został przedstawiony wiatrak z Zygmuntowa, który należy do sektora Wyżyna Lubelska, na mniejszym zdjęciu na górze znajduje się sektor Powiśle, zaś dolne zdjęcie to zagroda z Teodorówki - sektor Roztocze. Pozostałe sektory w Muzeum Wsi Lubelskiej to Podlasie i Polesie Lubelskie, Nadbuże, sektor dworki oraz miasteczkowy.

8 komentarzy:

 1. Piękna, swojska pocztówka z tradycyjnymi widoczkami . Te białe chaty są urocze, a wiatraki same w sobie lubię, więc nawet nie potrafię powiedzieć, która część kartki podoba mi się najbardziej. Generalnie cała jest piękna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocztówki ze skansenów są super! :D Mega klimat! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przyjemnie się patrzy na tę kartkę, jest po prostu ładna! :) I bije od niej spokój. Poza tym urocza pieczątka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna pocztówka. Bardzo lubię takie swojskie klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak blisko mam do Muzeum Wsi Lubelskiej, a ani razu jeszcze tam nie byłam..

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale śliczna kartka! Szczególnie ten widok z wiatrakiem :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale piękna! Z chęcią bym się tam wybrała. Ten domek w prawym dolnym rogu najbardziej skradł moje serducho :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania