Przetłumacz stronę

niedziela, 16 sierpnia 2015

Zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce

Kozłówka to wieś położona niedaleko Lubartowa w województwie lubelskim. Znajduje się tutaj najlepiej zachowana rezydencja magnacka w Polsce, obecnie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Pałac został wzniesiony w latach 1736-1742 dla rodziny Bielińskich, a od 1799 roku przeszedł w ręce Zamoyskich. Wnętrza pałacu zachowały swój autentyczny wystrój z XIX i XX wieku. Podziwiać tu można miedzy innymi marmurowe kominki, piece, meble oraz porcelanę. Obok pałacu znajduje się kaplica i powozownia, a całość otoczona jest zabytkowym parkiem. Pocztówkę z widokiem na elewację frontową otrzymałam od Kasi.
Na rewersie pocztówki znajduje się okolicznościowy datownik wydany z okazji "10-tych Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar SPA Nałęczów i ML "Skrzydlata Polska". Pocztówka ta została również przewieziona "pocztą balonową" o czym informuje stempel na samym dole.

13 komentarzy:

 1. Piękna budowla w otoczeniu zieleni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny budynek i karteczka :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam zamki, pałace... Piękna pocztówka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy sposób na dostarczenie pocztówki - balonem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już moja druga kartka, która miała okazję przelecieć się balonem. Wcześniejsza została wysłana w tamtym roku w Przemyśl http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2014/07/100-lecie-walk-o-twierdze-przemysl.html

   Usuń
 5. Piękne są takie szlacheckie domki. Te stemple swietne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. chyba też mam w swojej kolekcji jakąś pocztówkę przewiezioną pocztą balonową. niby to nic, ale jednak powoduje, że kartka nabiera jeszcze innego znaczenia dzięki temu.
  wstyd przyznać, ale przez5 lat studiów w Lublinie nigdy nie dotarłam do Kozłówki. no dobra, nie 5 lat, bo półtora roku mieszkałam gdzie indziej. to wciąż słaba wymówka, ale jednak :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, tak! Takie kartki z poczt specjalnych to super pamiątka :)

   Usuń
 7. Śliczny pałacyk. Chętnie bym go zwiedziła. Ostatnio w moich zbiorach również pojawiła się Kozłówka :) Poczta balonowa? Super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, poczta balonowa, a są organizowane też inne poczty: samolotowa, rowerowa, konna, a na dniach będzie paralotniowa w Krasnymstawie.

   Usuń
 8. Chciałbym dodać, że w budynku dawnej powozowni znajduje się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu znana również jako "Muzeum Socrealizmu".

  OdpowiedzUsuń
 9. Paąc w Kozłówce jest piękny! Miałam okazję tam być, a także w Muzeum Socrealizmu, o któym wspominał Tomasz :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania