Przetłumacz stronę

środa, 30 września 2015

Gjirokastra

Dzisiaj otrzymałam kolejną niespodziankę od Krystyny. Mimo, że poniższa pocztówka oraz kartka którą prezentowałam ostatnio pochodzą z dwóch różnych krajów, mają one kilka wspólnych cech. Tak jak przy Macedonii jest to mój nowy już 69 kraj w kolekcji, państwo również położone jest na Bałkanach, a miejsce przedstawione na pocztówce wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pocztówka, którą dzisiaj prezentuję pochodzi z małego górzystego kraju, położonego nad Morzem Adriatyckim i Jońskim, a mowa tutaj o Albanii. Na południu kraju leży "Miasto Tysiąca Schodów" lub też "Miasto Białych Dachów" czyli Gjirokastra. Miasto to nosi miano miasta-muzeum, a to ze względu na kamienne domki pokryte szarymi kamiennymi łupkami. Gjirokastra leży na trzech stromych zboczach wzgórz, przez co uliczki tutaj są bardzo wąski, kręte i strome.

13 komentarzy:

 1. Jaki piękny widok! Naprawdę tylko pozazdrościć takiej kartki w zbiorach :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Krystyna byłą tak uprzejma,iż do mnie też wysłała kartkę z Albanii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę, że posiadasz kartkę z Albanii z albańskimi znaczkami. Ja co prawda mam w kolekcji pocztówkę z Albanii, z tym, że z macedońskimi znaczkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. piękna pocztówka, to miasto jest pewnie chętnie odwiedzane przez turystów. chociaż Albania to biedny kraj. :( gratuluję jednak zdobycia z niego kartki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wróciłam z przepięknego urlopu i widzę już wysłane przez mnie pocztówki na waszych blogach - cieszę się że dotarły :) A ja jestem niezwykle szczęśliwa, że widziałam te niezwykłe i przecudne miejsca na własne oczy.
  Bałkany są super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz dziękuję ślicznie za piękne niespodzianki :)

   Usuń
 6. cieszę się razem z Tobą z nowego kraju a jednocześnie zazdroszczę, bo ja Albanię posiadam, ale bez znaczków więc jest to nie do końca pełna kartka dla mnie. a Albania... cóż, nie będę się powtarzać, piękny kraj i bardzo niedoceniony póki co, mam nadzieję, że z czasem jednak się to zmieni na korzyść Albańczyków i kraj przestanie się kojarzyć tylko i wyłącznie z bunkrami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku, Albania! Ale wspaniale - zazdroszczę, bo nie mam jeszcze tego europejskiego kraju i sprawia mi on nie lada trudności, bo jest jednym z ostatnich w Europie, których nie mam :p
  Kartka jest piękna, ciekawie się prezentuje ta miejscowość z góry!

  OdpowiedzUsuń
 8. Pocztówka różni się od mojej z tego miasta, jest bardziej kolorowa. Widać, że miasto to nie tylko szare budowle ale jest też dużo zieleni. Ale....wolę swoją :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania