Przetłumacz stronę

piątek, 16 czerwca 2017

Costa Brava

Jednym z najpopularniejszych miejsc Hiszpanii odwiedzanych przez turystów jest Costa Brawa czyli "Dzikie Wybrzeże". Obejmuje ono północno-wschodnie wybrzeże Hiszpanii. Rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego na długości około 200 km. Na Costa Brava podziwiać można dzikie krajobrazy, zwłaszcza na północy, gdzie znajdują się urwiste klify. Natomiast południowa część wybrzeża jest bardziej łagodna, są tu piękne, szerokie, piaszczyste plaże.

Najważniejszym i największym kurortem wybrzeża Costa Brava jest Lloret de Mar. Plaże położone niedaleko centrum miasta tj: Santa Cristina, Cala Boadella czy też Cala Canyelles zachęcają do odpoczynku. Oprócz plaż warto też zobaczyć średniowieczny zamek Saint Joan czy też pomnik Dona Marinera.
Pocztówki z tego pięknego miejsca otrzymałam od kuzynki Agnieszki.

7 komentarzy:

 1. Lloret de Mar kojarzy mi się z "Pamiętnikami z wakacji". I od tamtej pory myślałam, żeby tam pojechać na wakacje haha. Ale jeszcze potem w nowszych odcinkach pojawiło się kolejne miejsce - Gran Canaria :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda tam jak w raju, jak na dalekich wyspach egzotycznych. A to, tak całkiem blisko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sama przebywałam kiedyś przez dwa tygodnie w Malgrat de Mar, nieco mniej zatłoczone. Letniska może same w sobie nie są atrakcyjne ale wybrzeże Costa Blanca i cała Katalonia ma wiele do odkrycia, pocztówki tez maja piękne - zreszta widać na załączonym obrazku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie piękne pocztówki ♥ ♥ ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł na bloga. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i zapraszam do dalszego obserwowania i komentowania :)

   Usuń
 6. Oczywiście zachody słońca bardziej mi się podobają, ale druga pocztówka też jest bardzo ładna: )

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania