Przetłumacz stronę

sobota, 19 sierpnia 2017

Bad Ischl

W Alpach Salzburskich, nad rzeką Traun leży miasto uzdrowiskowe Bad Ischl. Tutaj w 1853 roku zakochali się w sobie cesarz Franciszek Józef I i Elżbieta Bawarska zwana Sissi. W miasteczku znajduje się kilka ważnych zabytków. Jednym z nich jest Kaiservilla czyli letnia cesarska willa, innym zaś Kongresshaus, w którym odbywają się imprezy kulturalne. Bad Ischl słynie też z cukierni Zaunera, w której spróbować można wybornych słodkości.
Bad Ischl położony jest w obszarze Salzkammergut, który w 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO pod nazwą "krajobraz kulturalny Hallstatt - Dachstein/Salzkammergut". Region ten oferuje krystalicznie czyste rzeki, górskie jeziora, lodowe jaskinie oraz kopalnie soli. Zimą zaś jest to idealne miejsce dla narciarzy. 
Pocztówki z widokiem na miasto otrzymałam z prywatnej wymiany od Sandry.

3 komentarze:

  1. Cudne pocztówki. Alpy mi się marzą. Miejsce, które zdecydowanie chciałabym odkryć na własnych nogach. Hehehe Miłego dzionka.:))

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne widoki na pocztówkach:) Po prostu cud natury!

    OdpowiedzUsuń
  3. obie pocztówki piękne, ale ta pierwsza jest absolutnie obłędna! zakochałam się dosłownie w tym widoku... i chyba właśnie doszło mi kolejne miejsce na liście miejsc do zobaczenia na żywo :)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania