Przetłumacz stronę

środa, 13 września 2017

Tczew

Tczew jest miastem powiatowym położonym na Kociewiu, drugim obok Kaszub regionie Pomorza Gdańskiego. Jest jednym z najstarszych miast Pomorza, mające ponad 800-letnią historię. Tczew posiada wiele zabytkowych obiektów, które przyciągają turystów. Jednym z nich jest kwadratowy Rynek otoczony pięknymi secesyjnymi kamienicami. Inną atrakcją jest drogowy Most Tczewski wybudowany w latach 1851-1857. Był on wówczas najdłuższym mostem w Europie i pierwszym żelaznym mostem na Wiśle. Początkowo most posiadał 10 wież i dwie bramy wjazdowe, dziś zostały jedynie 4 wieże.
Pocztówkę z zabytkami Tczewa dostałam od Krystyny B. 

6 komentarzy:

 1. wstyd przyznać, ale nigdy nie byłam na rynku w Tczewie. miałam okazję być w Muzeum Wisły, w parku, uwielbiam jedną z kawiarni z widokiem na most a na rynku nie byłam! muszę to jak najszybciej nadrobić, bo widze, że warto :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak odwiedzam nowe miasto, to zawsze zwiedzam najpierw Rynek, a potem kieruję w pozostałe miejsca. Myślałam, że każdy tak robi ;)

   Usuń
 2. Ooo Przejeżdżałam przez Tczew. Jednak mało co widziałam z pociągu. Bardzo ładna pocztówka. Miłego weekendu Ci życzę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki urok pociągów, że niestety trasy raczej nie prowadzą przez centra miast. Wiadomo, coś tam przez okno widać, ale wybierając autobus jednak więcej można zobaczyć.
   Dziękuję i wzajemnie :) Pozdrawiam :D

   Usuń
 3. Tczew z niczym konkretnym mi się nie kojarzy, a tu taki zaskok z tym mostem np. Bardzo ciekawa sprawa. Zbieranie i czytanie o pocztówkach to lekcja historii, jak widać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też wcześniej nic nie wiedziałam na temat tego mostu ;) I to jest fajne w zbieraniu pocztówek, że dowiadujemy się o miejscach o których wcześniej nie mięliśmy zielonego pojęcia :D

   Usuń

Zapraszam do komentowania