Przetłumacz stronę

wtorek, 7 października 2014

Jerzy Szerstobitow

Dziś pokażę karteczki, które otrzymałam od Lucy z wygranych konkursów. Autorem obydwu prac jest ukraiński malarz Jerzy Szerstobitow. W Łańcucie otworzył Galerię Sztuki "Papa Georgiou" i tam też od czterech lat mieszka. Pierwsza pocztówka przedstawia fragment zamku łańcuckiego od strony południowej, natomiast nie wiem co przedstawia druga kartka. A może ktoś z Was wie gdzie znajduje się ten budynek?

9 komentarzy:

 1. ładne karteczki, ale co jest na drugiej to nie mam pojęcia..

  OdpowiedzUsuń
 2. GEORGIJ (JERZY) SZERSTOBITOW - urodził się w 1951 roku w Kijowie. Powołanie do malarstwa odczuwał już od najmłodszych lat. Realizując je, podjął naukę w kijowskim Technikum Plastycznym, a następnie w kijowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończył jej Wydział Graficzny w 1985 roku.
  Po zakończeniu nauki był głównym plastykiem w kijowskiej telewizji KTIPP.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dotychczas Kijów należy do Ukrainy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznaję się do błędu i przepraszam, choć naprawdę nie wiem jak ja to zrobiłam! Oczywiście poprawka została wprowadzona. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

   Usuń
 4. Pierwszy znaczek jest wspaniały. Ja niestety nie wiem, co jest na drugiej kartce, dalekie okolice, jeśli to budynek niedaleko Łańcuta... Takie "malowane" kartki mają swój urok.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem łańcucianką, więc dobrze wiem, co przedstawia druga kartka. To jedna z zabytkowych posiadłości, która została odnowiona i teraz jest w rękach prywatnych, choć trzeba przyznać, że prezentuje się naprawdę wspaniale na tej kartce. Znajduje się niedaleko centrum, właściwie 15 minut drogi piechotą.
  Mam nadzieję, że pomogłam zaspokoić ciekawość. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za pomoc :)
   A nie ma ta kamienica jakiejś nazwy?

   Usuń
  2. Wieżyczka nadaje temu budynkowi charakter kojarzący się raczej z małym pałacykiem, lecz z tego co się orientuję, nie ma on żadnej szczególnej nazwy. Data na murach również nie jest widoczna od drogi (która z perspektywy obserwatora na pocztówce jest ukryta za drzewem po prawej stronie).

   Usuń

Zapraszam do komentowania