Przetłumacz stronę

czwartek, 9 października 2014

Kraina Tysiąca Jezior

Warmia i Mazury położone są w północno-wschodniej Polsce. Często nazywamy ten urokliwy zakątek Polski Krainą Tysiąca Jezior. Prawda jest jednak taka, że na tym terenie występuje ponad 2000 jezior. Tutaj znajdują się największe jeziora w kraju: Śniardwy i Mamry. Mazury to raj nie tylko dla żeglarzy, ale także wędkarzy. Otóż jeziora te charakteryzuje bardzo duża różnorodność zarybienia. Spotkać tu można około 40 gatunków ryb słodkowodnych, a są to między innymi: szczupak, leszcz, węgorz, okoń, karp, płoć. Obydwie poniższe pocztówki otrzymałam od Marii z wygranych konkursów.

8 komentarzy:

 1. Mazury to rzeczywiście piękna kraina. Te pocztówki również.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne kartki :) Chciałabym kiedyś pojechać na Mazury...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mazury najlepiej odwiedzić latem, gdyż zimą to biegun zimna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza pocztówka jest bardzo fajna ;)
  Niestety ma Mazurach nie byłam.. ale bardzo chętnie chciała bym pojechać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obie pocztówki bardzo mi się podobają! Mnie z jednej strony na Mazury ciągnie, chciałabym zobaczyć na żywo te widoki, jeziora, łódki i miasta warte zwiedzenia, z drugiej mnie odstraszają komary i taka myśl, że mogłabym pojechać w wakacje w ukochane góry, a jestem nad jeziorami... Muszę to jakoś wypośrodkować i w końcu wybrać się do Krainy Tysiąca Jezior :)
  Marzeniem mojego brata jest pójść kiedyś na ryby, hehe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie to drugi koniec Polski. Chwilowo zbyt daleko żeby się tam wybrać. Może kiedyś w (póki co) dalekiej przyszłości. Na razie muszą mi wystarczyć wyjazdy nad Solinę. Chociaż i tak niezbyt częste :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania