Przetłumacz stronę

wtorek, 28 października 2014

Varanasi - Indie

Przygotowałam jeszcze jedną pocztówkę, którą dziś otrzymałam od mojego kolegi Piotrka, który odwiedził Indie. Muszę powiedzieć, że kartka bardzo mi się podoba, ale miasto Varanasi to jedno z nielicznych miejsc na świecie, którego bym nigdy w życiu nie chciała odwiedzić. Jakiś czas temu oglądałam wstrząsający reportaż na temat palenia ciał i wrzucania prochów do Gangesu, który przepływa przez Varanasi. Jeśli ktoś jest bardzo ciekawy jak wygląda taka ceremonia polecam np. tę stronę. Ostrzegam, żeby nie zaglądały tam osoby o słabych nerwach.

8 komentarzy:

 1. Piękna pocztówka!!! Zazdroszczę - bo nie posiadam jeszcze pocztówki z tego kraju ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwości, napewno jeszcze dostaniesz, tym bardziej, że postcrosserów w tym kraju jest dość sporo :)

   Usuń
 2. Piękna kartka, a ciekawość była silniejsza niż rozsądek... Weszłam na stronę i dość szybko przewinęłam zdjęcia i też tylko do połowy... Jest to po prostu straszne... Dobrze, że w Polsce nie praktukuje się takich rzeczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest jedna z wielu stron jaką znalazłam, która pokazuje jak wygląda tutaj kremacja zwłok. Na innych stronach nie ma tak drastycznych zdjęć jak właśnie tu.

   Usuń
 3. Film sobie odpuściłam, nie należę do osób o silnych nerwach :) a pocztówka piękna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może źle się wyraziłam, bo film oglądałam w telewizji, natomiast na stronie, którą tutaj wkleiłam są zdjęcia, co nie oznacza, że nie są straszne.

   Usuń
 4. Czytałam kilka artykułów na temat poruszany przez Ciebie w dzisiejszym poście, wysłuchałam też kilka opowieści z podróży po Indiach i dlatego strona, którą poleciłaś nie wpłynęła na mnie tak bardzo, ponieważ zdawałam sobie sprawę, co mogę na niej zobaczyć i chyba dlatego obejrzałam wszystko od deski do deski. Chociaż film chętnie bym zobaczyła, tak z ciekawości, bo jeszcze się z taką formą przekazu nie spotkałam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nie zaglądam na stronę ;p Za słabe nerwy i chyba też nie chciałabym zwiedzić tego miasta, ale mają ciekawe budowle :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania