Przetłumacz stronę

wtorek, 4 listopada 2014

Pradziadek

Pamiętacie jak pisałam o PhotoFancy? Postanowiłam sama sobie wysłać pocztówkę za pomocą tej strony i dziś u mnie zawitała kartka z moimi przodkami. Zdjęcie pochodzi z około 1910 roku a zostało zrobione w Stanach Zjednoczonych. Kartka przedstawia mojego pradziadka (dziadka mojej mamy), który w 1908 roku wyjechał do brata swojego ojca, który mieszkał w USA. Ta siedząca para to właśnie wujek z ciotką mojego pradziadka, czyli brat mojego prapradziadka z żoną.
Jestem bardzo zadowolona z jakości tej pocztówki i jeszcze nie raz wyślę sobie inne stare zdjęcie, którym się oczywiście tu pochwalę.

9 komentarzy:

 1. Zdjęcie jest rewelacyjne.
  Świetnie oddaje klimat tamtych lat.
  Super że się zachowały Wam takie rodzinne pamiątki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie zdjęcia jak to przechowuje moja babcia, od której pożyczyłam kilka (wg mnie) fajnych zdjęć, zeskanowałam i teraz będę mieć własne egzemplarze w postaci pocztówek :)

   Usuń
 2. Badzo ciekawa historia i fajny pomysł na pocztówki :) Czy udało utrzymać się kontakt z rodziną za oceanem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój pradziadek wrócił do Polski jeszcze przed I wojną światową i tu już pozostał. Natomiast nie mam pojęcia co działo się z parą widoczną na zdjęciu:( Ale kiedyś przy okazji popytam babcię, może ona coś wie? ;)

   Usuń
 3. świetne zdjęcie. Ja też mam w domu kilka fajnych starych fotografii moich dziadków czarno-białych z ząbkami. :-) Anna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne :-)
  Sama od dawna wysyłam różne pamiątkowe zdjęcia do siebie i znajomych za pomocą PhotoFancy i zgadzam się, ze jakość tych "pocztówek" jest całkiem dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna pamiątka z dawnych lat :) Zazdroszczę, ponieważ nie mam prawie wcale tego typu zdjęć... :(
  Również wysłałam pocztówkę do siebie za pomocą tej strony i dzisiaj ją otrzymałam i jestem bardzo zadowolona, ponieważ w mojej miejscowości nie ma oficjalnych pocztówek, a tak to Tuliszków właśnie trafił do mojej kolekcji dzięki zdjęciu, które sama zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mojej miejscowości też nie ma pocztówek :/ Ale kiedyś pstryknę panoramę wsi z pobliskiej górki, i takim sposobem zrobię sobie pocztówkę :p

   Usuń
 6. Super jest ta kartka, nawet nie wiedziałam, że mamy aż takie stare zdjęcia w rodzinie, a ta rodzina co jest teraz w Ameryce, to nie jest jakieś tam pokolenie od tej rodziny? Nie wiem jak ten wujek się nazywa, ale kiedyś był u babci

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania