Przetłumacz stronę

niedziela, 4 stycznia 2015

Beskidy

Beskidy to najmłodsze góry w Polsce, które powstały, podobnie jak całe Karpaty około 20 mln lat temu. Pasmo Beskidów zaliczane jest do Karpat Zewnętrznych. Ciągnął się one przez 600 km, a ich szerokość wynosi około 50-70 kilometrów. Beskidy graniczą od północy z Pogórzem Karpackim, od południa z Pieninami i Obniżeniem Orawsko-Podhalańskim, na zachodzie granicę Beskidów stanowi Beskid Śląsko-Morawski, a najdalej wysunięte na wschód są Beskidy Połonińskie. Najwyższym szczytem polskich Beskidów jest Babia Góra, której wysokość wynosi 1725 m n.p.m. Pocztówkę otrzymałam z fav tagu od Moniki.

4 komentarze:

 1. Ładny pejzaż, znaczki też bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja mama myliła kiedyś Beskidy z Bieszczadami, a właściwie to, o ile ja się nie mylę (;)), Bieszczady są częścią Beskidów. :)
  Kartka jest cudowna, uwielbiam górskie widoki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszcze Ci znaczków. Myślałam, aby wybrać się do Zakopanego, ale chyba wybiorę Beskidy. jest tam zwłaszcza jesienią ślicznie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polskie góry to jednak są ładne :)! Zachwycam się innymi, bo są wyższe, bo są takie nieosiągalne, ale jak widać polskie pocztówki też są cudne :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania