Przetłumacz stronę

piątek, 27 lutego 2015

Dubiecko

Mam tyle pięknych kartek, którymi chciałabym się pochwalić, że aż nie mogłam się zdecydować od której zacząć. Tak więc, dziś padło na Dubiecko. Jak ktoś już do mnie coś wysyłał, ten wie że Dubiecko jest siedzibą mojej gminy. Jest to miejscowość położona nad Sanem, na terenie Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. W miejscowości tej znajduje się XVI-wieczny zamek, w którym urodził się w 1735 roku Ignacy Krasicki. Po II wojnie światowej mieściło się tu Muzeum Ignacego Krasickiego, obecnie jest to własność prywatna, a mieści się w nim ekskluzywny hotel oraz restauracje. Wokół rezydencji roztacza się park krajobrazowy, w którym podziwiać można między innymi dęby mające po około 400 lat.
Obydwie kartki otrzymałam z wymiany prywatnej od Kazika. Pierwsza z nich została wydana przez "Zamek Dubiecko", druga zaś pochodzi z 1987 roku, gdy znajdowało się tu muzeum. 
Teraz brakuje mi tylko kartki zamku ze stanem obecnym.

14 komentarzy:

 1. Fajnie zobaczyć Dubiecko jak wyglądało kiedyś. Ty nie masz pocztówek z zamkiem w stanie obecnym? Ja mam aż 4 pocztówki z Dubiecka, ale takie to pierwszy raz widzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz 4 kartki? A skąd ty je wzięłaś?

   Usuń
  2. Kupiłyśmy kiedyś chyba na poczcie w Dubiecku ;)

   Usuń
 2. Pierwsza pocztówka skradła moje serce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiedziałam, że skądś kojarzę Dubiecko i już wiem skąd ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza zdecydowanie bardziej mi się podoba, bo chyba lubię od czasu do czasu dostać kartki w takich odcieniach :) Obecnie to prawie wszystkie budynki są hotelami lub restauracjami, ale z drugiej strony dobrze, że nie pozostają takie zapuszczone, tylko coś się w nich dzieje :) No i te dęby! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie wiele takich zabudowań zostało przeznaczone na hotele i restauracje, czy też na muzeum. Niestety ale jest też w Polsce dużo takich zespołów dworskich, które są w bardzo złym stanie. Daleko szukać nie muszę, chociażby u mnie w miejscowości się taki dworek znajduje.

   Usuń
 5. O u Ciebie też zamek:) Druga pocztówka bardziej mi się podoba, może dlatego, że bardziej kolorowa. No i widać, że wyrósł dąb.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie wyrósł :p a teraz jest jeszcze większy :)

   Usuń
 6. a mi podobają się obie :) tchną takim spokojem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki ładny ten zamek, taki przytulny dosyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne miejsce :) I także zupełnie nieznane! W ogóle nie nim nie słyszałam, a... to znów Podkarpacie, prawda?... Och... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Dubiecko leży na Podkarpaciu ;)

   Usuń
 9. Ta pierwsza pocztówka - cudowna :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania