Przetłumacz stronę

środa, 11 lutego 2015

Pozdrowienia z... Polski

Przez najbliższe dni posty będą poświęcone pocztówkom z forumowego 3 miesięcznego RR-a, w którym biorę udział. Nie wszyscy wiedzą o co chodzi w tej zabawie, dlatego pokrótce wytłumaczę zasady. Jest to zabawa długoterminowa, w tym przypadku 3 miesięczna. Do zabawy zgłosiło się 15 osób, co oznacza, że należy wysłać 14 pocztówek i tyle samo otrzymuje się w zamian. W każdym miesiącu organizator tej wymiany losuje 5 osób, które otrzymują kartki od pozostałych 14 uczestników. Czyli co miesiąc wysyła się 5 pocztówek, jeśli jest się wylosowanym (tak jak ja w tym miesiącu) wysyła się 4 kartki.
Wczoraj otrzymałam dwie pierwsze karteczki. Jedną z nich jest pocztówka z serii "Pozdrowienia z...", którą otrzymałam od Gosi. W całą serię można zaopatrzyć się w sklepie Postallove. Na kartce znajdują się statystyki Polski z 2014 roku, a pocztówkę ze statystykami z roku wcześniejszego zobaczyć możecie tutaj.

19 komentarzy:

 1. Seria, która podbiła cały świat, a w moim zbiorze nie ma ani jednej jeszcze kartki "Greetings from... " :D ale jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie seria ta jest bardzo rozchwytywana, niestety doczekała się też kilku podróbek :/

   Usuń
 2. Zakupiłam kilka takich kartek, spróbuję swap-ów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam u siebie wszystkie kartki z tej serii tyle, że... puste. Ostatnio odezwałam się jednak do dziewczyny z Francji, z którą się wymieniałam, aby zrobić taki myk, że wyślę jej kartkę w kopercie, a ona ją wypisze i mi odeśle. Nie wiem co z tego wyjdzie, zobaczymy :p Jeśli się uda to będę próbowała z innymi krajami. W sumie to nawet z Polski nie dostałam jeszcze żadnej z tych kartek ;/
  W zabawy na forum w sumie nigdy się nie bawiłam, ale... chyba w końcu muszę spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam, że mam kartki ale puste - myślałam, o wymianie kartka za kartkę (taka sama) tak, żeby wróciła wypisana, muszę tylko znaleźć czas żeby poszukać chętnych na taką wymianę, a może Ty byś była czymś takim zainteresowana?

   Usuń
  2. Kinga, widzę że na forum już chwilkę jesteś więc w sumie się trochę dziwię, że nie bierzesz udziału w tagach czy RRach :p Polecam :)

   Usuń
  3. No właśnie sama nie wiem dlaczego, w sumie słabo się orientowałam w tych wszystkich sprawach, dopiero ostatnio ktoś coś zaczął tłumaczyć i tak myślę, że może w końcu wypróbuję coś z forum:p

   Usuń
 4. Uwielbiam tą serię pocztówek :-)
  Planuję kiedyś zaopatrzyć się w większa ich ilość, bo ludzie z całego świaa są bardzo zainteresowani nimi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam zamiar zrobić zamówienie w Postallove i zaopatrzyć się w te kartki, ale to dopiero za jakiś czas.

   Usuń
 5. Ja mam bodajże 6 kartek z tej serii w kolekcji, ale muszę ją uzupełnić o wszystkie jakie na razie wyszły ;) Są świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Znaczek jest przepiękny z błyskawicą :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mam jeszcze tej najnowszej Polski, cudna jest :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie dostałem nigdy kartki z tej serii, sam kilka wysłałem i do tego mam jeszcze sporo krajów "czystych", czekających na wysłanie do kogoś.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja jeszcze nie posiadam żadnej pocztówki z serii "Pozdrowienia z...", choć bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja w swojej kolekcji mam już dwie kartki "Pozdrowienia z..." w swojej kolekcji, brakuje mi jeszcze jednej i mam nadzieję że znajdzie się chętna/chętny na wymianę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też nie posiadam żadnej pocztówki z tej serii:( a bardzo mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Też nie posiadam żadnej pocztówki z tej serii:( a bardzo mi się podoba:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne są te kartki :) szkoda, że jeszcze żadnej nie posiadam...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wcześniej czy później takową otrzymasz :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania