Przetłumacz stronę

wtorek, 10 lutego 2015

Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie

Otrzymałam dzisiaj nagrodę za złapanie licznika od Magdy z bloga Świat pocztówek Lenki. Jak widać, dołączyła do mojej kolekcji kolejna piękna akwarela, na której znajduje się równie piękny znaczek. Pocztówka przedstawia najstarszą budowlę Olsztyna - Zamek Kapituły Warmińskiej wybudowany w XIV wieku. W latach 1516-1521 rolę administratora dóbr kapitulnych pełnił tu Mikołaj Kopernik. Pamiątkę jaką po sobie tu zostawił jest m. in. tablica astronomiczna, która znajduje się na ścianie krużganka skrzydła północnego. Obecnie zamek jest siedzibą Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

13 komentarzy:

 1. Faktycznie piękna akwarela. No i znaczek z foczką, który jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny zamek. Ładne są te akwarelki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze jak widzę ten znaczek z foką mam wrażenie, że coś z nią jest nie tak :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny widoczek! Ale bardziej przypomina to obraz malarski niż pocztówkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Olsztyn to miasto, które już kilka razy zamierzałam zwiedzić, ale do tej pory tam nie byłam! Piękna pocztówka, gratuluję wygranej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna ta akwarela - i nie byłabym sobą, gdybym nie zachwyciła się tymi cudownymi znaczkami! Czy tylko ja mam takiego pecha, że do mnie niemal wszystko przychodzi z niebieskimi kafelkami...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rzaba, do mnie też czasem przychodzą te niebieskie brzydale... staram się czasem mówić że wole kolorowe,ale czasem nie wychodzi ;P jeśli chcesz to mogę wysłać Ci jakieś z fajnymi ;)

   Usuń
  2. Niestety, ale nie na każdej poczcie sprzedają ładne znaczki, dlatego ludzie kupują to co jest czyli niebieskie kafelki. Ja polecam szukać w swojej okolicy sklepu filatelistycznego lub po prostu można skorzystać z internetowego sklepu http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl

   Usuń
 7. Również podoba mi się ta akwarelowa pocztówka! ;) Też podoba mi się ten znaczek z foką, niestety nie mam jeszcze go na żadnej pocztówce ;P

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna akwarela :) a znaczek również uroczy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cieszę się ,że pocztówka bezpiecznie dotarła i się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz dziękuję za śliczną nagrodę :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania