Przetłumacz stronę

sobota, 11 lipca 2015

Nadmorskie miejscowości

Wczoraj dotarła do mnie pocztówka z Krynicy Morskiej od Marty. Wcześniej otrzymałam jeszcze kartki z tej samej serii od Krystyny oraz Sylwii. Dlatego zdecydowałam się zaprezentować wszystkie trzy pocztówki w jednym poście. Nie są to moje pierwsze kartki z serii o takim nietypowym kształcie. Trzy wcześniejsze kartki możecie zobaczyć klikając tutaj, tutaj i jeszcze tutaj
Będąc na Helu obowiązkowo trzeba odwiedzić Fokarium, którego celem jest ochrona fok szarych. Atrakcją tego miejsca jest karmienie fok połączone z treningiem medycznym.
Krynica Morska położona jest na Mierzei Wiślanej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Niewątpliwie największą atrakcją jest woda i plaża, ale warto tu również odwiedzić między innymi latarnię morską, z tarasu którego podziwiać można panoramę całej Mierzei Wiślanej. 

Upały się skończyły, ale mam nadzieję, że będziecie mogli wybrać się nad nasze morze, pospacerować pięknym piaszczystymi plażami oraz posłuchać szumu fal przy zachodzie słońca.

11 komentarzy:

 1. Hel z lotu ptaka wygląda malowniczo. Ciekawa seria pocztówek o nietypowym kształcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale masz tych pocztówek! Praktycznie wszystkie mi się podobają, choć chyba te z lotu ptaka są najładniejsze :) Choć te zachody słońca nad polskim morzem w ciepły, letni dzień - to jest to, co lubię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już nad morzem byłam - w czerwcu ale mam nadzieję, że pod koniec wakacji uda mi się jeszcze skoczyć na weekend do ukochanej Gdyni :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zazdroszczę ;p Ja mam za daleko nad morze, dlatego tak rzadko tam bywam. Jakbym chciała jechać to na minimum tydzień :)

   Usuń
 4. Aż chciałoby się być nad morzem :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne pocztówki - uwielbiam serduszka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczne wakacyjne pocztówki - jak dla mnie lato może trwać i 9 miesięcy w roku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lato 9 miesięcy - to coś dla mnie :)

   Usuń
 7. Super pocztówki! Bardzo fajna seria :)

  OdpowiedzUsuń
 8. ja już dawno nie kąpałam się w naszym polskim morzu, mam nadzieję, że w tym roku będzie to możliwe. wszystkie trzy kartki są śliczne! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłam 2 razy na Bałtykiem i ani razu się nie kąpałam w morzu :/ Następny wyjazd zorganizuję w środku lata :)

   Usuń

Zapraszam do komentowania