Przetłumacz stronę

czwartek, 17 września 2015

Dom Zdrojowy w Świeradowie Zdroju

 Świeradów Zdrój położony jest w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Jest to najbardziej popularne uzdrowisko w Karkonoszach. Najciekawszym obiektem Świeradowa Zdroju jest Dom Zdrojowy mieszczący się w centrum miasteczka. Obiekt ten został wybudowany w 1899 roku, w miejscu zniszczonego podczas pożaru Domu Źródlanego. Ta piękna budowla posiada najdłuższą na Dolnym Śląsku modrzewiową Halę Spacerową, a jej długość wynosi 80 metrów. Charakterystycznym elementem tegoż budynku jest 46-metrowa wieża zegarowa, na której znajduje się punkt widokowy. Reprint z widokiem na Dom Zdrojowy otrzymałam od margaretki02.

10 komentarzy:

 1. Bardzo malowniczy widoczek na tej pocztówce :) Aż chciałoby się teraz spakować i pojechać do Świeradowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I kartka i znaczek są bardzo klimatyczne :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na takie spokojne miejsce :) Znaczek cudny :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię takie reprinty. Piękna kartka.Często się zdarza,że dawniej obiekty na starych zdjęciach wyglądają ładniej niż obecnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te budynki na starych zdjęciach były kiedyś nowe i ładnie się prezentowały :p Dziś albo ich nie ma, albo są w stanie ruiny, albo też przeszły tyle remontów, że nieraz nie przypominają obiektu tego sprzed lat. Choć dzisiejszy Dom Zdrojowy z Świeradowa dużo się nie różni od tego z pocztówki ;)

   Usuń
 5. Klimat na pocztówce świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie kartki vintage i reprinty są bardzo klimatyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. piękna pocztówka i jeszcze piękniejszy znaczek. u mnie, w Toruniu, w sklepiku filatelistycznym, ich nie widziałam. :( :(

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania