Przetłumacz stronę

wtorek, 15 września 2015

Chełmno i okolice

Widokówkę z pięcioma miastami województwa kujawsko-pomorskiego otrzymałam od Ani. Na środkowym zdjęciu znajduje się Rynek w Chełmnie, w centrum którego stoi renesansowy Ratusz. Niedaleko Chełmna leży jedno z najstarszych miast Polski - Świecie. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest XIV-wieczny krzyżacki zamek. Dominującym elementem zamku jest wieża główna, której wysokość wynosi 35 metrów. Jest to najwyższa krzywa wieża w Polsce, a jej odchylenie od pionu wynosi 106 cm. Na pozostałych zdjęciach znajdują się bydgoskie i grudziądzkie spichrze oraz Ratusz w Toruniu.

10 komentarzy:

 1. W tym roku obiecałam sobie, że będę zwiedzać Polskę, oczywiście zdecydowanie się, gdzie pojechać jest dla mnie dosyć trudne, ale takie pocztówki na pewno pomagają!

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie to nie byłam chyba w żadnym z tych miejsc...:D Aż się dziwię, bo chyba więcej zwiedziłam zagranicy niż Polski :<

  OdpowiedzUsuń
 3. A jednak są multi kartki, które wyglądają bardzo zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna pocztówka, która jest wizytówką województwa w kujawsko-pomorskiego!
  Wszystkie te miejsca warto odwiedzić, o każdym z nich można opowiedzieć historię....

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie kartki lubię najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. planuję zarówno Chełmno, jak i Świecie, pewnie jesienią w końcu tam dotrę, bo kilka osób polecało mi te miejsca a i ta pocztówka przekonuje mnie, że warto. w Grudziądzu i Bydgoszczy byłam i moimi ulubionymi miejscami tam są właśnie spichrze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Byłam w Toruniu i Chełmnie, a w Bydgoszczy jedynie przejazdem pociągiem, więc nic nie widziałam w sumie. Mam taką samą pocztówkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bydgoszcz uchwycona z tej ładnej strony ;) Osobiście za nią nie przepadam, ale Chełmno chętnie bym odwiedziła! :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mogę zostać Waszym przewodnikiem po Chełmnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. trochę chce mi się śmiać z tej pocztówki xd może jestem okropna, ale Chełmno to w sumie niewielkie miasto, więc to trochę zabawne, że inne, większe i bardziej znane miasta są nazywane jego "okolicami". ale sama pocztówka jest bardzo ładna!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania