Przetłumacz stronę

czwartek, 10 września 2015

Krafla

Dwa dni temu otrzymałam od forumowej silver nagrodę z wygranego konkursu w postaci 10 czystych pocztówek. Większość z nich dołączyła do mojego zbioru. Dziś jednak chciałbym Wam pokazać jedną z tych kartek, która przedstawia erupcję islandzkiego wulkanu Krafla. Ten czynny wulkan znajduje się w północno-wschodniej części wyspy, niedaleko Jeziora Mývatn. Ostatnia erupcja wulkanu trwała od 4 do 18 września 1984 roku.

12 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Zgadzam się mimo, że kartka na żywo wygląda dużo dużo lepiej.

   Usuń
 2. Powiem szczerze, że trochę budzi grozę ten widok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba właśnie za to lubię wulkany ;)

   Usuń
 3. Zastanawiałam się kilka minut czy ta kartka mi się podoba czy nie i właściwie sama nie wiem... Z jednej strony jest to zjawisko, którego nie zobaczymy w Polsce, ale z drugiej strony - nigdy nie chciałabym tego widzieć na żywo. Hmm... no sama nie wiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na żywo erupcji wulkanu to i ja bym nie chciała widzieć, ale na zdjęciach takie widoki są zachwycające.

   Usuń
 4. Kartka z Islandii! Bardzo ciekawa. Mam tylko jedną, z Rejkjawiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja mam już 4 kartki z Islandii i żadna nie przedstawia miasta tylko naturę tego kraju :) http://widokowkiweroniki.blogspot.com/search/label/Islandia

   Usuń
 5. znowu pocztówka z miejsca, w którym byłam.... nie żartuję, tym razem wreszcie coś gdzie (JESZCZE) nie byłam :)
  bardzo chciałabym odwiedzić Islandię, natomiast jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że u nas takie zjawiska nie występują. nawet na pocztówce robi wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Spodobała mi się ta kartka. Taka..hm trudno mi określić jaka. W pewien sposób erupcje wulkanów są piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo, że zjawisko groźne i nie chciałabym go raczej zobaczyć z bliska, to mimo wszystko kartka jest piękna. Zresztą lubię i mam słabość do wulkanów na pocztówkach, a sam fakt, że to kartka z Islandii, z której mam zaledwie jedną kartkę, tylko podwyższa jej wartość ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z Islandii mam zaledwie jedną kartkę. Pocztówki w wulkanami bardzo lubię, ale również nie mam ich zbyt wiele. Islandia od kilku lat niektórym osobom pewnie kojarzy się wyłącznie z wulkanami - po wybuchu Eyjafjallajökull (musiałam skopiować tę nazwę, bo oczywiście nie pamiętałam pisowni xd).

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania