Przetłumacz stronę

sobota, 26 września 2015

Sucha Beskidzka

Dzisiaj przygotowałam pocztówkę, którą otrzymałam z wymiany prywatnej od Ani. Sucha Beskidzka położona jest w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. Miasto to leży w malowniczej kotlinie u styku trzech części Beskidów: Żywieckiego, Małego i Makowskiego. W Suchej Beskidzkiej znajduje się wiele ciekawych zabytków. Jednym z nich jest renesansowy zamek Komorowskich często nazywany "Małym Wawelem". Jest to budowla trójskrzydłowa z czterema narożnym wieżami i otwartym dziedzińcem. Drugą bardzo ważną atrakcją miasta jest Karczma Rzym zbudowana w drugiej połowie XVIII wieku. Ten cenny drewniany obiekt mieści się na suskim Rynku.

12 komentarzy:

 1. Byłem w Suchej Beskidzkiej, ale pamiętam tylko Karczmę Rzym z dobrym piwem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwna nazwa Sucha, czyżby tam brakowało wody... Najbardziej podoba mi się budynek na drugim zdjęciu po lewej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nazwa pochodzi od rzeki Stryszawki, która w przeszłości często wysychała :-) Jeśli chodzi o ten drewniany budynek ze szpiczastym daszkiem, jest to dzwonnica.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pełna uroku pocztówka. O miejscowości tej słyszę pierwszy raz.
  Weroniko, widzę, że Twój blog zbliża się do magicznego pułapu 100 tysięcy wyświetleń! :) Mam nadzieję, że już niebawem będę mogła Ci gratulować tylu odsłon Twojej strony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do stu tysięcy wyświetleń jest coraz bliżej. Będę musiała pomyśleć nad jakimś konkursem ;)

   Usuń
 5. Byłam tam, ale nawet nie wiem co z tego miejsca pamiętam... :D Pewnie tylko jedzenie :D Ale może dlatego, że większość razy byłam przejazdem? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczna pocztówka i piękna miejscowość, malownicza. Można przyjechać i na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach, obowiązkach :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Kojarzę tę miejscowość z kawału opowiadanego przez mojego znajomego, że w Suchej żył kiedyś Kidzek i potem wyjechał i dlatego jest Sucha BezKidzka :D
  Pocztówka mi się podoba, ale w sumie to nic o tej miejscowości nie wiem, oprócz tego żartu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, jest w naszym mieście taka lokalna legenda o smoku Kicku (nie Kidzku :-))

   Usuń
  2. Nie słyszałam nigdy tej legendy, a jest bardzo fajna :)

   Usuń
  3. oooo, mój wujek, który mieszkał w Krakowie za każdym razem jak przejeżdżaliśmy przez Suchą to opowiadał właśnie, o tym smoku Kicku, którego teraz nie ma. myślałam, że sobie to tylko wymyślił a tu proszę :D

   pocztówka bardzo sympatyczna i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się tam zatrzymać na dłużej, szczególnie zamek chciałabym odwiedzić.

   Usuń

Zapraszam do komentowania