Przetłumacz stronę

środa, 23 września 2015

Pałac Woroncowa w Ałupce

  Ałupka to miejscowość położona u podnóży Gór Krymskich, nad Morzem Czarnym. Główną atrakcją turystyczną Ałupki i całego Półwyspu Krymskiego jest pałac hrabiego Woroncowa zbudowany w latach 1828-1848. Budowla ta stanowi mieszankę wielu stylów architektonicznych. Został tu połączony styl romański i gotycki, architektura Tudorów oraz styl mauretański, indyjski i mongolski. Pałac otoczony jest malowniczym parkiem. W posiadłości tej powstały zdjęcia do filmu "Akademia Pana Kleksa". Pocztówkę z fasadą północną Pałacu Woroncowa otrzymałam od Kariny.

14 komentarzy:

 1. oficjalnie jestem zawstydzona, bo dostałam kiedyś podobną kartkę, z tym samym budynkiem, od mojej pen palki z Rosji. i jakoś nie pomyślałam, aby sprawdzić, co to za budynek! a ten pałac jest naprawdę przepiękny i taki oryginalny pod względem architektonicznym.

  OdpowiedzUsuń
 2. No z mieszanką stylów to faktycznie tam zaszaleli :D Choć chyba właśnie przez to ten pałac jest wyjątkowy i bardzo ciekawie się prezentuje. Nie słyszałam o nim nigdy, a "Akademię Pana Kleksa" chyba nie za bardzo lubiłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też za Panem Kleksem nie przepadałam ;)

   Usuń
  2. Ani ja :D
   W pierwszej chwili pomyślałam, że to jakaś arabska budowla :-)

   Usuń
 3. Ja nie oglądałam Akademii Pana Kleksa. Ale sam zamek przypomina mi właśnie takie miejsce, które jest idealne do kręcenia filmów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja uwielbiałam Pana Kleksa, czytałam jako dziecko parę razy a film znam na pamięć. A to miejsce wygląda niezwykle... W życiu nie skojarzyłabym z filmem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pałac piękne, ale Pana Kleksa to ja nie lubię :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa architektonicznie budowla. Na Krymie nie byłem, ale tez mam stamtąd pocztówkę z bardziej morskim krajobrazem: https://www.postcrossing.com/postcards/UA-167623

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie wiedziałam, że kojarze ten budynek tylko nie wiedziałam skąd :D To pewnie przez tego Pana Kleksa :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale śliczna kartka. Nie miałam pojęcia, że Pan Kleks bywał w takim pięknym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale piękne miejsce! (i pocztówka) Nie zgadłabym, że to z Pana Kleksa, ale chyba nigdy go całego nie widziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładny budynek. Zresztą jak wiele na Krymie. Szkoda,że nie można tam w najbliższym czasie pojechać :(

  OdpowiedzUsuń
 11. powiem tylko tyle - WOW! niesamowite miejsce, o którym nigdy nie słyszałam, ale muszę przyznać, że wyjątkowo mi się spodobało. "Akademię" bardzo lubiłam i pewnie dlatego tak mi się podobała, od zawsze miałam słabość do takich budowli :D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania