Przetłumacz stronę

środa, 16 grudnia 2015

Nowy Ratusz w Olsztynie

 Nowy Ratusz w Olsztynie został wzniesiony w latach 1912-1915, na miejscu rozebranego kościoła pw. Świętego Krzyża i zlikwidowanego znajdującego się obok cmentarza. Ostateczny kształt Nowego Ratusza uzyskano w połowie lat 20-tych XX wieku po dobudowaniu skrzydła południowo-zachodniego. Obecnie ratusz składa się z trzech trzypiętrowych skrzydeł, 60-metrowej wieży ratuszowej i halowej przybudówki. Pocztówka jest wygraną w konkursie u Gosi.

8 komentarzy:

 1. Piękne kolory ma ta pocztówka :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Olsztyn tak niedaleko, a ja tak dawno tam nie byłam, chyba trzeba się wybrać na zakupy choćby pocztówek :P Bardzo podoba mi się ta pocztówka, jak większość tych wiczorno-nocnych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały znaczek za 1,20 zł! Chętnie bym taki przygarnęła na pocztówce :) Sam widok także przypadł mi do gustu. Nigdy nie byłam w Olsztynie w sumie i chyba nie mam żadnej kartki z tego miasta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna kartka, a ten znaczek za 1,20 cudowny. Koniecznie muszę go zdobyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. w Olsztynie byłam dwa razy i zapewne przechodziłam tamtędy, ale przyznaję, że niewiele pamiętam z obu tych wizyt :D sama kartka jest przepiękna, ma niesamowite kolory i z chęcią bym taką przygarnęła u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. W Olsztynie byłam będąc dzieckiem i nic a nic nie pamiętam :D Kartka bardzo w moim guście - tak samo jak ten cudowny znaczek! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Magiczna pocztówka, śliczne niebo :) Aż by się chciało codziennie takie widoki oglądać!

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo ładna pocztówka i to zdjęcie zostało zrobione o ciekawej porze, bo te chmury wyglądają dość tajemniczo. :) całość mi się bardzo podoba!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania