Przetłumacz stronę

poniedziałek, 20 lutego 2017

Republika Południowej Afryki

Pocztówki, które dziś prezentuję przyszły do mnie z ciepłych krajów, a dokładniej z Republiki Południowej Afryki. Pierwszą pocztówkę z afrykańskimi ptakami otrzymałam od Beaty. Na głównym zdjęciu znajduje się perliczka zwana również pantarką. Występuje w naturalnych warunkach w Afryce na południe od Sahary. Ptak ten bardzo słabo fruwa, ale dobrze biega. Długość ciała perliczek dochodzi do 70 cm, zaś ich waga wynosi zaledwie 1,5 kg.
Na pozostałych zdjęciach widoczny jest prawdopodobnie bielik afrykański (jeśli się mylę proszę mnie poprawić), strusie oraz kraska liliowopierśna. 

Poniższą pocztówkę otrzymałam w piątek od mojego dobrego kolegi Piotrka. Jest to widok z lotu ptaka na Półwysep Przylądkowy, na krańcu którego znajduje się Przylądek Dobrej Nadziei i skalisty cypel z latanią marską Cape Pont. W oddali (po prawej stronie) widoczna jest Góra Stołowa o wysokości 1086 m n.p.m. Ponieważ żyje tu wiele różnorodnych gatunków roślin i zwierząt cały ten obszar chroniony jest rezerwatem przyrody. Samych ptaków jest tu około 250 gatunków, żyją tu między innymi pawiany, pingwiny i antylopy.

4 komentarze:

 1. Pierwsza kartka jest świetna!. Druga też bardzo ładna :-). Gratuluję zdobyczy :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pocztowki są przepiękne! Druga podoba mi się najbardziej:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie pocztówki są świetne, no i do tego to RPA. Kociak ze znaczka, równie piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda druga pocztówka podoba mi się bardziej, ale pierwsza też jest świetna. Tyle gatunków zwierząt robi wrażenie. W RPA był znajomy rodziców i bardzo mu się podobało. Nic dziwnego, skoro są tam takie widoki :) Znaczki też są genialne!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania