Przetłumacz stronę

wtorek, 14 lutego 2017

Most Miłości

Pocztówka, którą wybrałam aby Wam pokazać nawiązuję trochę do dzisiejszego święta. Na kartce widoczny jest romantyczny most znajdujący się we Wrocławiu, a mowa tu o Moście Tumskim zwanym również Mostem Zakochanych oraz Mostem Miłości. Most ten został zbudowany w 1889 roku między Ostrowem Tumskim a Wyspą Piasek. Jest to jedna z atrakcji turystycznych miasta. Wiele par spotyka się tutaj, aby przypiąć do mostu kłódkę z własnymi inicjałami, a następnie wrzuca kluczyk do Odry. Ma być to symbol ich miłości, która ma trwać aż do śmierci.

Na kartce znajduje się datownik okolicznościowy, który wydała Poczta Polska z okazji 65-lecia Okręgu Wrocławskiego PZF. Na stemplu znajduje się kościół Świętego Idziego we Wrocławiu. Pocztówkę otrzymałam od Ani. 

7 komentarzy:

 1. Piękna pocztówka, no i idealnie pasuje do tego dzisiejszego dnia. Wrocław jest mega romantycznym miastem, więc taki Most Miłości do niego zdecydowanie pasuje.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten most jest na wielu pocztówkach z Wrocławia. Bardzo ciekawie sie komponuje :) No i datownik, to cos oryginalnego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa atrakcja turystyczna:) W Białymstoku też jest most z kłódkami, ale znacznie mniejszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widocznie jest taka potrzeba, że na mostach wiesza się kłódki. W Przemyślu też na nowym moście też już kłódki miłości.

   Usuń
 4. Ja wybieram się do Wrocławia w następnym tygodniu i na pewno wybiorę się na ten most 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak kiedyś odwiedzę Wrocław to też się tu wybiorę ;)

   Usuń

Zapraszam do komentowania