Przetłumacz stronę

poniedziałek, 21 października 2019

Ratusz we Wrocławiu

Pocztówki, które dziś zaprezentuję przedstawiają to samo miejsce, ale każda z nich jest inna i wyjątkowa. Na kartkach znajduje się wrocławski Ratusz - jeden z najlepiej zachowanych historycznych ratuszy w Polsce. Najstarsza część budynku powstała w 1299 roku, a przez kolejne 250 lat był rozbudowywany. Ratusz udostępniony jest dla zwiedzających, mieści się tu oddział Muzeum Miejskiego - Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.
Pocztówkę otrzymałam od Karoliny.

Dwie poniższe kartki otrzymałam ze zlotów postcrosserów wraz z ich podpisami.

Z okazji październikowego meetingu został wydany specjalny datownik okolicznościowy, który zdobi powyższą pocztówkę. Natomiast na kartce z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym we Wrocławiu znajduje się stempel ozdobny wydany z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2018.

Kolejną pocztówkę z Ratuszem we Wrocławiu otrzymałam od Gosi. Na pocztówce znajduje się datownik okolicznościowy wydany z okazji 150-lecia uruchomienia linii kolejowej Wrocław-Oleśnica. Na datowniku widnieje wagon osobowy 3 klasy z połowy XIX wieku. Z tej okazji poczta zorganizowała specjalny przewóz przesyłek koleją na trasie Wrocław-Oleśnica, o czym świadczy widniejąca na kartce niebieska pieczątka.

5 komentarzy:

 1. Wrocławski ratusz na czterech pocztówkach, świetny pomysł. Zawsze będę powtarzał, to piękne miasto !

  OdpowiedzUsuń
 2. Wrocław to piękne miasto. Miałem okazję je odwiedzić kilka razy :) Przed ratuszem pomnik Aleksandra Fedry.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe kartki z obu stron!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cały Wrocław jest niezwykły a budynek Ratusza i cały Rynek to prawdziwa perełka.
  Twoje kartki Weroniko, znakomicie oddają urodę tego miejsca :)

  Osobny temat, to to że kartki masz wysłane przez postcrosserów, ze spacjalnymi datownikami, z podpisami - to też pokazjue jaka to fajna grupa ludzi!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pocztówki, którym smaczka dodają datowniki czy pieczątki. ;D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania