Przetłumacz stronę

wtorek, 6 stycznia 2015

Cerkiew Kazańska

Konsekracja Cerkwi Kazańskiej Ikony Matki Bożej w Irkucku odbyła się 9 kwietnia 1892 roku. Świątynia została wybudowana w stylu rosyjsko-bizantyńskim. W 1936 roku cerkiew została zamknięta. Przez lata wielokrotnie zmieniali się właściciele, którzy przekształcali zastosowanie budynku, co doprowadziło do jego zniszczenia. 4 lutego 1975 budowla została wpisana do lokalnego rejestru zabytków, zaś 5 lat później Rada Regionalna Irkuckich Deputowanych Ludowych zdecydowała o odbudowie świątyni. Ten zimowy widok na odbudowaną cerkiew otrzymałam z postcrossingu od Aleksandry.
 http://www.postcrossing.com/postcards/RU-3296547
Dystans: 5,395 km
Czas podróży: 15 dni

7 komentarzy:

 1. Cerkwie są piękne, szczególnie te klasyczne drewniane - choć i ta jest ładna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale imponująca cerkiew! Zaintrygowałaś mnie tym "przekształcaniem zastosowania budynku", aż zaczęłam się zastanawiać, co tam mogło być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwnie to faktycznie brzmi, ale chodziło mi właśnie o to, że nowi właściciele zakładali tu nowe firmy. W cerkwi tej mieściła się m.in. księgarnia.

   Usuń
 3. Piękna pocztówka w zimowej scenerii ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Średnio lubię taką tematykę, ale ta kartka jest naprawdę urocza :-)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładna pocztówka. Do tego w klimacie świąteczno-zimowym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo, że nie przepadam za elementami religijnymi na kartkach, to jednak ta cerkiew wpada w oko. Chyba dlatego, że tak ładnie wygląda w śniegu :) Szkoda, że obrazek nie jest większy, a tego czerwonego jest tak dużo ;p

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania