Przetłumacz stronę

wtorek, 17 marca 2015

Lubaczów

Witajcie! Chciałabym Wam przypomnieć o rozdaniu, do którego zgłaszać się możecie jeszcze tylko dzisiaj do godziny 23.59. Szczegóły znajdziecie tutaj.
Wiem, że obiecałam dodawać dwa posty dziennie. Do tej pory niestety nie udało mi się wprowadzić tej zmiany. Przyczyną jednak nie jest lenistwo, ale po prostu brak czasu. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe.
Dzisiaj chcę Wam pokazać pocztówki z Lubaczowa, które położone jest w województwie podkarpackim. Miasteczko to zamieszkuje nieco ponad 13000 mieszkańców. Mimo, że jest to nieduże miasto, to na jego terenie znajduje się ponad 400 obiektów o charakterze zabytkowym. Większość zabytków pochodzi z XIX i początku XX wieku. Jednym z tych obiektów jest spichlerz, widoczny na pierwszej kartce w lewym dolnym rogu. Obecnie mieści się w nim muzeum. Kartkę tę otrzymałam od Żanety.
Druga kartka przywędrowała do mnie od Andrzeja. Kościół pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika został wybudowany w 1899 roku, w miejscu trzeciego z kolei drewnianego kościoła. W świątyni znajdują się zabytki z poprzedniego kościoła, pochodzące z XVIII wieku. W latach 1981-1897 wzniesiono nową świątynię przylegającą do kościoła parafialnego, którego wnętrze widać na poniższym zdjęciu.

6 komentarzy:

 1. Ładny zachód słońca na tej górnej pocztówce :)
  Ja nie mam pocztówek z Lubaczowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałem, że Lubaczów jest na zachodzie Polski. Pierwsza pocztówka zdecydowanie w moim guście:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kartki do końca do mnie nie przemówiły, ale i tak zachęciły do odwiedzenia Lubaczowa. 400 zabytków - byłoby co zwiedzać! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Małe miasteczko, a tyle zabytków, to mi się podoba. Chociaż niektórzy mogą pomyśleć: "Ee, taka mała mieścina, na pewno nic tam nie ma". :( Pierwsza pocztówka mi się bardzo podoba. Ten widoczek w prawym górnym rogu czyni ją śliczną.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nie mam żadnej pocztówki z Lubaczowa, ale z powiatu lubaczowskiego za to mam :) Na pierwszej pocztówce podoba mi się zachód słońca :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania