Przetłumacz stronę

piątek, 1 maja 2015

Stare Miasto w Warszawie

W marcu otrzymałam od Gosi kilka pocztówek, które są nagrodą w wygranym konkursie. Jak do tej pory nie pochwaliłam się jeszcze ani jedną kartką, tak więc dziś przyszedł czas na pierwszą z nich. Pocztówka przedstawia panoramę Starego Miasta w Warszawie od strony Wisły. Autorem tej pracy jest malarz Marcin Kotarski.
Stare Miasto w Warszawie zostało założone na skarpie, nad brzegiem dopływu Wisły – rzeczki Kamionki. Jest jednym z najcenniejszych w Polsce zwartych kompleksów zabytkowych z przełomu XVII-XVIII wieku. Ta najstarsza część Warszawy otoczona jest XIV-wiecznymi murami obronnymi, a centralnym punktem Starówki jest Rynek Starego Miasta, na którym znajduje się Pomnik Syrenki. Innymi ważnymi zabytkami tej części stolicy jest Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta, Katedra Św. Jana, Kościół Jezuitów, a także urokliwe kamienice.

8 komentarzy:

 1. Piękny obraz, Warszawa wygląda cudnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie artystyczne pocztówki. Warszawa piękna- jak z bajki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pocztówka robi wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładna pocztówka. Miasto z pięknej perspektywy,

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawie codziennie widzę tę panoramę na żywo i wciąż mi się bardzo podoba :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cudowna kartka.
  Pamiętam, jak moja mama zimą narzekała: No jak mogli zrobić lodowisko wokół syrenki, no jak jej teraz zrobić zdjęcie? ;)))

  OdpowiedzUsuń
 7. "As the New Year is fresh in mind, the dominant question in mind of everyone is, “How will you make 2015 a great year?”
  (\__/)
  (='.'=)
  (")_(")

  _________________
  Buy Archeage Gold
  RS3 Gold
  RS Gold

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania