Przetłumacz stronę

piątek, 9 października 2015

Hrubieszów

Hrubieszów to miasto powiatowe położone w południowo-wschodniej części województwa lubelskiego. Jest to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. W Hrubieszowie znajdują się piękne dworki, a najciekawszym z nich jest dwór zwany Du Château. Najstarsza część tego dworu z czterokolumnowym portykiem powstała w 1791 roku w miejscu dawnego zamku królewskiego. Do dworku przylegają zbudowane później prostokątne skrzydła. Obecnie w budynku mieści się siedziba Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego oraz Muzeum Regionalne im. Stanisława Staszica. Innym równie ważnym i ciekawym zabytkiem jest prawosławna cerkiew pw. Zaśnięcia NMP widoczna na trzecim zdjęciu. Jest to świątynia trójdzielna, którą wieńczy trzynaście kopuł. Kartkę otrzymałam od Beaty.

5 komentarzy:

 1. Często jadąc po mojej okolicy, a mieszkam niedaleko województwa lubelskiego spotykam znal z napisem Hrubieszów. Nigdy tam nie byłam, kojarzyło mi się z ZOO, ale nie wiem dlaczego :D Przypomina mi trochę Sieniawe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię miejscowości zarówno z kościołami jak i cerkwiami. Taki binarna atmosfera :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładny dworek, chodź mnie bardziej przyciągają murowane budowle :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten portyk jest cudowny! W ogóle cały dworek ładnie się prezentuje :) Nigdy nie byłam w Hrubieszowie i nie mam z niego żadnej pocztówki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moi dziadkowie mieszkają niedaleko Hrubieszowa i gdy jestem u nich, często bywam w tym mieście chociażby na zakupach. Jednak mnie ono nie zauroczyło, nie ma tam aż tak dużo ciekawych rzeczy do zobaczenia. :/ I ja znalazłam tylko dwa wzory pocztówek w tym tę, którą opublikowałaś.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania