Przetłumacz stronę

czwartek, 8 października 2015

Polska

Przypominam o konkursie, w którym do wygrania są pocztówki. Cały czas czekam na wasze zgłoszenia.
Pocztówkę którą dziś prezentuję otrzymałam we wtorek, a wędrowała ona do mnie 14 dni. Jak widać przedstawia ona mapę Polski, dlatego dziś będzie parę słów o naszym kraju. Polska leży w Europie Środkowej nad Morzem Bałtyckim. Graniczy z 7 państwami: Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, Białorusią, Litwą i Rosją. Obszar Polski podzielony jest na 16 województw, z czego największe jest województwo mazowieckie ze stolicą w Warszawie, najmniejsze zaś to województwo opolskie ze stolicą w Opolu. Najdłuższymi rzekami są: Wisła o długości 1047 km oraz Odra, której długość wynosi 854,3 km.
Kartkę z mapą Polski, na której zostały zaznaczone ważniejsze atrakcje Polski otrzymałam od Agi.

20 komentarzy:

 1. Dwa tygodnie?! Sporo czasu jak na polskie wędrówki, nawet jak na zwykły znaczek...
  Kartka jest piękna i bardzo mi się podoba, widziałam ją już chyba u Natalii i wtedy też się nad nią zachwycałam. Niestety chyba jest dość mało polskich mapek w obrocie, które byłyby dostępne na co dzień w sprzedaży. Szkoda, bo fajnie byłoby je wysyłać w świat ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kartka ta była w podróży dwa tygodnie. Cieszę się, że nie zginęła gdzieś po drodze ;)
   Nadawczyni pisze, że kartkę tę kupiła na fb u jakiejś dziewczyny, a widzę że pocztówka została wydrukowana w Easyprint. Musze powiedzieć, że jej jakość jest oki ;)
   Pocztówkę z mapą Polki kojarzę tylko tą http://widokowkiweroniki.blogspot.com/2013/12/rzeczpospolita-polska.html

   Usuń
  2. O! Naprawdę to Ty jesteś autorką tej pocztówki? Gratuluję pomysłu z tą mapką, bo bardzo mi się podoba :D

   Usuń
  3. W sumie to nie jestem autorką :D Dostałam to od jednej osoby z zapytaniem czy dałabym radę wydrukować i to by było na tyle mojego wkładu :D

   Usuń
 2. Mapka jest interesująca, ale niestety nie można zobaczyć szczegółów. Po kliknięciu na pocztówkę z mapką widać tylko powiększenie znaczka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te maleńkie podpisy to chyba jedyny minus tej pocztówki. Żeby cokolwiek przeczytać trzeba mieć sokoli wzrok lub też lupę przy sobie :D
   Dziękuję za uwagę, już błąd został naprawiony ;)

   Usuń
 3. Pocztówka byłaby idealna do wysłania jej w świat, bo ukazuje nasz piękny kraj od morza do Tatr :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka fajna, kolorowa pocztówka ;) idealna na jesienne pochmurne dni - człowiek od razu spojrzy i cieplej się zrobi na sercu. Polska jest pięknym krajem. Bez względu na trudności, z jakimi zmagamy się w naszym kraju, nigdy bym go nie chciała opuszczać na stałe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podoba ten polski znaczek, należy on do moich ulubionych. Pocztówki z mapkami są genialne, a im bardziej kolorowa i zwariowana tym lepiej :) A ta jest właśnie taka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciesze się, że podoba Wam się ta kartka :) Jeśli drukowałabym ją jeszcze raz to dodałabym tylko napis "Polska", bo w sumie zorientowałam się po fakcie :D Też mi się ta grafika spodobała, bo jest strasznie kolorowa i przedstawia wiele charakterystycznych miejsc/symboli :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie można było by dać podpis, ale i bez jest super ;) Jedyne co bym zmieniła to powiększyła chociaż ciut podpisy, bo przy niektórych trzeba się nieźle nagłówkować, aby coś odczytać:)

   Usuń
 7. jest mi smutno, bo tam skąd pochodzę jest tylko pusta dziura jakby nic tam nie było :D ale pomijając to, to mapka jest bardzo urocza i świetnie nadaje się do rozsyłania w świat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba ciężko byłoby zaznaczyć na mapie wszystkie miejsca, zabytki, bo wtedy wszystko by się zlało i mapa nie byłaby już tak fajna ;)

   Usuń
 8. Bardzo chciałbym otrzymać taką kartkę!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kartka jest po prostu świetna! Bardzo mi się podoba, jest taka kolorowa, poza tym lubię mapki. :)
  Z województwa opolskiego i z samego Opola bardzo długo nie mogłam zdobyć kartki...

  OdpowiedzUsuń
 10. Kartka mega! Ma ktoś grafikę z niej? Aby możnabyło sobie wydrukować samemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rati pisała powyżej, że wydrukowała te pocztówki, więc może w tej sprawie zwróć się do niej;)

   Usuń

Zapraszam do komentowania