Przetłumacz stronę

piątek, 4 marca 2016

Holandia

 Na dziś przygotowałam dwie holenderskie pocztówki. Pierwszą z nich otrzymałam od Kingi w podziękowaniu za 100 komentarzy, natomiast druga karteczka przyszła do mnie z Postcrossingu.
Achterhoek to region we wschodniej części Holandii, położony w prowincji Gelderland. Najbardziej zaludnionym miastem Achterhoek jest Doetinchem, w którym znajduje się średniowieczny zamek Slangenburg - widoczny na środkowym zdjęciu. Zamek otoczony jest fosą wypełniony wodą. W większości komnat zachowały się autentyczne wnętrza oraz XVII-wieczny wystrój. Obecnie zamek służy jako pensjonat opactwa Świętego Willibrorda.

Miasto Vlissingen położone jest w południowo-zachodniej Holandii, w prowincji Zelandia. Dzięki swemu położeniu między rzeką Skaldy a Morzem Północnym, miasto to od wieków jest ważnym portem. Tutaj w 1606 roku urodził się Michiel Adriaenszoon de Ruyter, który uważany jest za jednego z najznakomitszych morskich dowódców w dziejach świata. O jego wielkich wyczynach przypomina pomnik stojący w honorowym miejscu nadmorskiej promenady w Vlissingen. 
Dystans: 1,363 km
Czas podróży: 8 dni

13 komentarzy:

 1. Pierwsza pocztówka bardziej mi się podoba. Uwielbiam ten Holenderski klimat! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza pocztówka zdecydowanie mi się podoba! Czuć tak jak mówi Marta klimat Holandii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach te multi, za którymi nie przepadam, ale lubię patrzyć na poszczególne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cegła króluje wśród budynków w Holandii. Jest to w jakiś sposób urocze ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe pocztówki ;) Widać na nich piękno Holandii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza pocztówka świetna, lubię taki układ graficzny:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Holandia jest właśnie taka jak na tych pocztówkach, polubiłam ten kraj :) Pierwszy region nieco kojarzę, bo tam jestem jednak najczęściej. Co do drugiej kartki to wydaje mi się bardzo ciekawa ta miejscowość :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza pocztówka bardziej przypadła mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza kartka bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. pamiętam, że swego czasu sporo offów z Holandii przychodziło do mnie z przeprosinami, że wysyłają mi taką kartkę, bo nie mają u siebie zamków, które mam w preferencjach. a tu się okazuje, że małe kłamczuszki z nich, bo jednak oto jest dowód na istnienie przynajmniej jednego zamku :D

  OdpowiedzUsuń
 11. jejku, te nazwy holenderskich miejscowości są okropne! pierwsza pocztówka na pierwszy rzut oka nie wydawała mi się niczym specjalnym, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważyłam, że jest dość różnorodna - zamek, krowy, rowerzyści... ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. zdecydowanie pierwsza pocztówka bardziej mi się podoba, za ten zamek w centrum :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli chodzi o kartki to dla mnie ta pierwsza jest ładniejsza :) Druga wydaje się taka hm.. "sztucznie zrobiona" :D Nie wiem nawet jak to ująć :D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania