Przetłumacz stronę

piątek, 11 marca 2016

Polska - Love to be here... - zamki

Dziś kolejny post z pocztówkami z serii Poland - Love to be here. Tym razem przedstawiają one zamki Dolnego Śląska. Pierwszy z nich to Zamek Czocha wzniesiony na granitowej skale nad Jeziorem Leśniańskim. Warownia ta została zbudowana w latach 1241-1247 przez czeskiego króla Wacława II. W 1315 roku zamek i jego okoliczne tereny zostały podarowane w prezencie ślubnym księżniczce Agnieszce i księciu Henrykowi I Jaworskiemu. Po jego śmierci wielokrotnie zamek zmieniał właścicieli. Obecnie w zamku znajduje się hotel oraz muzeum.

Zamek Chojnik wzniesiony jest na szczycie góry o tej samej nazwie, na wysokości 627 m n.p.m. Dzięki temu położeniu zamek ten nie został nigdy zdobyty. Zamek Chojnik wybudowany został w latach 1353-1364, w kolejnych zaś wiekach został rozbudowany. W XV wieku dobudowano dziedziniec północny, a w jego centralnym miejscu postawiono pręgierz, który zachował się do dziś. Następnie w XVI wieku zamek otoczono murami, rozbudowano również część mieszkalną i gospodarczą. Dziś są to ruiny zamku udostępnione dla zwiedzających.
Poniższą kartkę tak jak ostatnio otrzymałam od Moniki, natomiast Zamek Czocha dostałam od Kariny.

10 komentarzy:

 1. Bardzo ładna seria, i piękne zamki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z piękniejszych serii. Chojnik mam w już w swojej kolekcji, a zamek Czocha mam nadzieję, kiedyś do mnie trafi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna seria i piękne zdjęcia zamków! Love to be here <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczna seria i piękne zdjęcia zamków! Love to be here <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna jest ta nasza Polska :) I pięknie jest to ujęte na pocztówkach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć :) Nie wiem czy w bloggerze zmienia się to automatycznie, ale chciałam tylko poinformować, że zmieniłam adres (i nie tylko) bloga na http://miivial.blogspot.com/ :) Dziś tylko wszystkich informuję, ale od jutra zacznę wszystko nadrabiać :) Trzymaj się ciepło! :)

  PS. Uwielbiam tą serię kartek :) Są śliczne! Znaczki z papugami również :D

  OdpowiedzUsuń
 7. nie wiem, jak się uchowałam, ale pierwszy raz widzę tę serię! a uwielbiam zwiedzać zamki, fotografować je, wielką radość sprawia mi otrzymywanie kartek z zamkami. więc takie pocztówki, jakie Ty otrzymałaś, z wielką chęcią bym widziała w swojej kolekcji. :D poza tym zamek Czocha chciałabym podziwiać na żywo.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne widoczki:) Niestety nie widziałem żadnego z tych zamków z bliska.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza pocztówka chwyciła mnie za serducho i to bardzo! Co nie oznacza, że druga jest brzydka :)! Lubię tę serię pocztówek, pokazują, że nasz kraj jest wyjątkowy :).

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam tę serię pocztówek, są bajeczne i idealnie ukazują piękno Polski. Uwielbiam także kartki z zamkami, a dwie są świetne, choć drugiej jeszcze nie widziałam. Może dlatego, że nie śledzę już nowości na Postallove

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania