Przetłumacz stronę

środa, 25 stycznia 2017

Kolorowe domki

Szwedzkie miasto Karlskrona położone jest na 33 wyspach archipelagu Blekinge. Leży ono na południu kraju, nad Morzem Bałtyckim. Najstarszą dzielnicą miasta jest Björkholmen czyli Brzozowe Wzgórze, w której znajdują się urokliwe, małe, kolorowe domki. Część tych drewnianych dębowych domków pochodzi z XVIII i XIX wieku. Zamieszkiwane one były przez stoczniowców i marynarzy. Na niektórych domkach, przy oknie wiszą lusterka, dzięki którym można zobaczyć kto puka do drzwi, zanim je się otworzy.
Pocztówkę tę otrzymałam od Krystyny.

5 komentarzy:

 1. Miałam okazję podziwiać to miejsce na żywo i jest ono równie piękne jak na tej pocztówce :) Polecam gorąco wyjazd do tego miasta. Mam taką samą pocztówkę, także od Krystyny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. przepiękna pocztówka! tym bardziej mi się podoba, że sama byłam w Karlskronie, ale niestety żadnych (absolutnie żadnych!) pocztówek nie udało mi się znaleźć, nad czym po dziś dzień boleję.

  PS. cieszę się, że wróciłaś na bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny widok, te domki są aż przesłodkie :P A Królową jak i Króla Gustawa widziałam z bliska na zlocie skautów w Szwecji. Król jako skaut spał w namiocie i pracował nawet w kantynie - podawał mi ziemniaczki :D - historia do opowiadania wnukom hahaha!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym tam kiedyś pojechać :-)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania