Przetłumacz stronę

piątek, 21 kwietnia 2017

Sanktuarium w Wielkich Oczach i Ostrowach Tuszowskich

Na dziś przygotowałam dwie pocztówki, które przedstawiają podkarpackie sanktuaria maryjne. Pierwsze z nich to Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach. Miejscowość ta leży na wschodzie województwa, w powiecie lubaczowskim. W tutejszym kościele znajduje się XVII- wieczny cudowny obraz Matki Najświętszej z Dzieciątkiem Jezus, który został ukoronowany w 1997 roku przez papieża Jana Pawła II. 

Ostrowy Tuszowskie leżą w powiecie kolbuszowskim, w gminie Cmolas. Stąd też pochodzi druga pocztówka, która przedstawia kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz łaskami słynący obraz Madonny z Puszczy. Obraz ten powstał w 1630 roku i jest kopią cudownego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore.
Powyższe pocztówki otrzymałam od Andrzeja.

6 komentarzy:

 1. Byłam w Wielkich Oczach, ale w tym drugim sanktuarium nie miałam okazji być...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o Wielkich Oczach. Rewelacyjna nazwa miejscowości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przejeżdżałam przez Wielkie Oczy, gdyż mieszka tam niedaleko moja rodzina, ale nie wiedziałam, że są pocztówki z tego miejsca :) niedaleko jest granica z Ukrainą.

  OdpowiedzUsuń
 4. O obu miejscowościach nigdy nie słyszałam i nazwy te robią niezłe wrażenie. Druga pocztówka bardziej przypadła mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miejsca którę muszę zobaczyć. Dzięki za ten wpis i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o tych miejscowościach, ani o sanktuariach.
  Podoba mi jednak nazwa Wielkie Oczy i na pewno ją zapamiętam, bo jest charakterystyczna ;)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania