Przetłumacz stronę

czwartek, 6 kwietnia 2017

Stará Ľubovňa

Nad słowackim miastem Lubowla góruje XIV-wieczny Zamek Lubowelski. Jest to renesansowa twierdza, która wznosi się nad doliną rzeki Poprad. Najcenniejszym obiektem zamkowym jest wieża, z której rozpościera się piękny widok na Tatry i Trzy Korony w Pieninach. Aktualnie w zamku mieści się ekspozycja Muzeum Zamkowego. Podczas zwiedzania można zapoznać się z historią zamku, turyści obejrzeć mogą ekspozycję cechów i rzemiosła, mebli historycznych, a także ekspozycję poświęconą ostatnim prywatnym właścicielom zamku - rodzinie Zamoyskich.

Powyższą pocztówkę otrzymałam od Krzyśka, zaś nocny widok na zamek jest nagrodą w konkursie od Natalii.

6 komentarzy:

 1. Obydwie pocztówki są super! Pięknie prezentuje się ten zamek!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza pocztówka bardzo ładna, taka kolorowa. A ja ze Słowacji nie mam jeszcze żadnej pocztówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawałoby się, że skoro Słowacja leży blisko nas to i o kartkę łatwo, a okazuje się, że sama mam tylko jedną pocztówkę wysłaną z tego kraju, a pozostałe wysłane zostały w Polsce.

   Usuń
 3. Słowacja, mimo że tak blisko, jest egzotyczną zdobyczą niemalże :0 pierwsza pocztówka przepiękna, świetnie prezentuje ogrom tego zamku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie prezentuje się ten zamek i taką pocztówkę chętnie bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W tym przypadku nie potrafię powiedzieć, która kartka podoba mi się bardziej. Obie są świetne i mają swój urok :) O zamku nie słyszałam, ale nie ma co się dziwić, bo w Słowacji byłam jedynie w sklepie na szkolnej wycieczce :P Ze Słowacji mam również tylko jedną pocztówkę, z wymiany prywatnej.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam do komentowania